Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Тайванську Foxconn, партнера Amazon, звинуватили у використанні дитячої праці

Тайванську Foxconn, партнера Amazon, звинуватили у використанні дитячої праці

Компанії не вистачає ресурсів, щоб наймати працівників на повний робочий день

Тайванську Foxconn, партнера Amazon, звинуватили у використанні дитячої праці
фото Nikkei Asian Review

Тайванська компанія Foxconn, яка проводить збірку пристроїв для американського онлайн-рітейлера Amazon, скоротила і так низький рівень зарплат і найняла підлітків, незважаючи на порушення трудового законодавства, повідомило агентство Bloomberg, на яке посилається RNS.

Фірма зазнала критики не вперше. Минулого року організація із захисту прав трудящих в Китаї China Labor Watch (CLW) звинуватила керівництво Foxconn  у наймі тимчасових працівників, в тому числі стажерів-старшокласників, і змушувало їх працювати понаднормово.

«Amazon і Foxconn тоді відреагували, що покращать умови праці на фабриці. Однак розслідування CLW в 2019 році показало, що умови праці в Foxconn не покращилися, а навпаки погіршилися», – відзначили в організації.

Рік тому CLW визнала зарплату на фабриці Foxconn занадто низькою для підтримки «гідного рівня життя». У 2019 цей показник скоротився ще на 16%, через що компанія не змогла найняти достатню кількість робочих на повний день, при цьому в період пікового виробництва Foxconn потрібно понад 7 тисяч осіб на 58 збиральних лініях.

У зв'язку з цим фірма вирішила покластися на підлітків з профтехучилищ, деякі з яких були змушені працювати понад норму. Одна з них, 17-річна дівчина, яка навчається основам програмування, почала працювати на заводі в липні поточного року у зв’язку з тим, що учитель назвав це необхідним для проходження практики. Для заліку учениці потрібно було працювати по 40 годин на тиждень і наклеювати захисну плівку на «розумні» динаміки Echo Dot.

Однак пізніше дівчину попросили працювати понаднормово – по 60 годин на тиждень. Вона поскаржилася керівнику виробничої лінії, після чого викладач попередив ученицю, що це поставить під загрозу її випуск зі школи.

За оцінкою CLW, частка неповнолітніх стажерів від загальної кількості працівників Foxconn перевищує 20%, що вдвічі вище дозволеного законом рівня. Норми передбачають, що таких на підприємстві може бути тільки 10%.

У Foxconn визнали, що не в повному обсязі дотримувалися існуючих законів. Представник Amazon в свою чергу зазначив, що компанія розслідує ці звинувачення і вирішить проблему на найвищому рівні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті