Huawei представила власну операційну систему на тлі санкцій США

Huawei представила власну операційну систему на тлі санкцій США

Система легко зможе замінити Android на смартфонах Huawei, якщо компанія втратить на нього ліцензію

Huawei представила власну операційну систему на тлі санкцій США
huaweicentral.com

Компанія Huawei представила в п'ятницю нову операційну систему Harmony OS. Презентація відбулася на відкритті триденного заходу Huawei Developer Conference – 2019, передає vestifinance.ru.

Операційна система HarmonyOS може замінити Android на пристроях китайської компанії і знизить залежність від Google. У Китаї програмне забезпечення буде називатися HongmengOS (англійською HarmonyOS). 

Чутки про власну операційну систему Huawei з'явилися після того, як Google обмежила свою ліцензії на Android для Huawei. Це сталося після того, як уряд США включив Huawei у «чорний список», обмеживши її можливості купувати комплектуючі в американських компаній.

Huawei не приховувала, що працює над власною ОС, розробка почалася ще в 2017 році. За заявами представників компанії, власна ОС буде готова для смартфонів і ноутбуків до кінця року в Китаї, а до середини 2020 року для міжнародних ринків.

Глава підрозділу по просуванню споживчої продукції Huawei CBG Річард Ю раніше зазначав, що ОС буде використовуватися для смартфонів і ноутбуків, якщо Huawei не зможе отримати доступ до Google Android або операційних систем Microsoft Windows.

В основі цієї операційної системи, як і в Android, лежить Linux, але в Huawei запевнили, що HarmonyOS працює більш швидко і ефективно: ядро HarmonyOS автоматично розподіляє пріоритет між завданнями, через що затримка в роботі додатків і призначеного для користувача інтерфейсу виходить мінімальною.

Система працює поки що для ноутбуків, але в разі посилення санкцій США і неможливості отримати ліцензію від Google, як стверджують в Huawei, HarmonyOS легко і швидко здатна замінити Android. Перехід на нову ОС займе всього один-два дні і це «дуже зручно».

«Якщо ми не зможемо використовувати його (Android) в майбутньому, ми можемо негайно переключитися на HarmonyOS», – сказав Ю.

Тим часом, за інформацією ЗМІ, адміністрація Трампа готується випустити заборону на пряму купівлю обладнання Huawei.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті