Австрійська AMS Group хоче купити німецьку Osram Licht за 4,3 млрд євро

Австрійська AMS Group хоче купити німецьку Osram Licht за 4,3 млрд євро

Osram переживає не найкращі часи на тлі зниження ринку освітлювальних приладів

Австрійська AMS Group хоче купити німецьку Osram Licht за 4,3 млрд євро
фото DR

Австрійська AMS AG запропонувала купити німецького виробника освітлювального обладнання Osram Licht AG, оцінивши компанію в 3,7 млрд євро, передає Інтерфакс. Кілька днів тому великий інвестор компанії – Allianz Global Investor – відхилив пропозицію від конкурентів, які пропонували нижчу суму.

В рамках пропозиції акції Osram оцінюються в 38,5 євро за одну акцію, вказано в повідомленні AMS. Ця ціна вища, ніж 35 євро за акцію, запропонована інвестфондами Bain Capital і Carlyle Group. з якими Osram вже уклала угоду про купівлю в червні. Однак тепер та угода – під загрозою зриву, оскільки на руках у Osram є куди більш вигідна пропозиція від AMS.

Акції Osram підскочили на 9,5% в ході торгової сесії в понеділок і досягли 34,67 євро за папір у порівнянні з ціною на закриття торгів у п'ятницю на рівні 31,65 євро.

Щоб знайти кошти на масштабку покупку, Osram вже домовилася про отримання короткострокової позики у HSBC і UBS на 4,2 млрд євро. У разі об'єднання AMS і Osram на ринку сенсорних рішень і фотоелектроніки з'явиться новий світовий лідер з річною виручкою  5 млрд євро.

Osram була створена в 2013 році, коли німецький конгломерат Siemens виділив в окрему компанію свій підрозділ з виробництва освітлювальних приладів. У 2017 році Siemens продав частку, що залишилася в Osram – 17%. В останні роки Osram переживає не найкращі часи на тлі загального зниження ринку освітлювальних приладів і зменшення попиту з боку автомобільних виробників, в тому числі через уповільнення автопродажів у Китаї.

Нагадаємо, акціонери мережі Metro відмовилися її продати чеському мільярдерові.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті