Трамп посилив вимоги до отримання віз США: бідних в країну тепер не пускатимуть

Трамп посилив вимоги до отримання віз США: бідних в країну тепер не пускатимуть

Заявникам буде відмовлено, якщо вони не мають високих доходів або якщо вже отримують соцдопомогу

Трамп посилив вимоги до отримання віз США: бідних в країну тепер не пускатимуть
фото Shutterstock

Адміністрація президента США Дональда Трампа оприлюднила в понеділок нове правило, яке значно посилить вимоги до видачі віз і може вдвічі скоротити кількість легальних іммігрантів, відмовивши у візах і посвідках на постійне проживання сотням тисяч людей за те, що вони занадто бідні. Про це пише Reuters.

Довгоочікуване правило набуває чинності 15 жовтня. Згідно з ним, заявники на тимчасові або постійні візи отримають відмову, якщо вони не відповідають досить високим стандартам доходів або якщо ці іммігранти вже отримують державну допомогу, таку як соціальне забезпечення, талони на харчування, державне житло або медичну страховку.

Нагадаємо, у липні в США почали працювати нові правила отримання притулку. Щоб в’їхати в Сполучені Штати, особи, які шукають притулку, повинні будуть довести, що їм було відмовлено в допомозі в третій країні, але не в їхній власній, і не в США. В іншому випадку вони отримають відмову.

Експерти вже назвали цей документ на 837 сторінках «расистським» і вважають, що він даватиме можливість відмовляти у візах людям, які не заробляють достатньо грошей, або тим, хто користується соцдопомогою.

«Для захисту пільг для американських громадян іммігранти повинні бути фінансово самодостатніми»», – заявив Трамп. – «Велика кількість негромадян та їхніх родин скористалися нашими щедрими суспільними благами, обмеженими ресурсами, які інакше могли б потрапити до американців», – додали у повідомленні Білого дому.

Ця норма може вплинути на близько 22 млн іноземців, які законно перебувають у США, та щонайменше 10,5 млн нелегальних мігрантів, які довго мешкають у країні, повідомляє DW.

За даними Білого дому, у половині сімей, які не мають громадянства США, є хоча б одна людина, яка користується програмою охорони здоров'я Medicaid. Близько 58% сімей мігрантів користуються хоча б однією з соціальних програм.

Нові норми можуть дати міграційним чиновникам право відмовити у наданні легального статусу у США багатьом заявникам, зазначають критики нової практики.

За оцінками уряду, статус 382 000 іммігрантів може бути негайно переглянутий на цих підставах. Адвокати побоюються, що реальне число може бути набагато вище, особливо якщо правило поширюється на мільйони людей, які звертаються за візами в США в американських консульствах по всьому світу.

Національний Імміграційний Юридичний Центр (NILC) заявив, що подасть позов, щоб зупинити набуття чинності цим правилом. Директор центру заявляє, що це правило виникло на расовому ґрунті. Генеральні прокурори штатів Каліфорнія і Нью-Йорк також погрожують подати до суду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію