Нацбанк подав зустрічний позов до Коломойського на понад 4 млрд грн

Нацбанк подав зустрічний позов до Коломойського на понад 4 млрд грн

Коломойський хоче визнати недійсною свою поруку за кредитом рефінансування, залученим в НБУ

Нацбанк подав зустрічний позов до Коломойського на понад 4 млрд грн
unian.ua

Згідно з ухвалою Північного апеляційного госпсуду від 8 липня 2019 року, НБУ в рамках справи №910/5172/19 подав зустрічний позов до Ігоря Коломойського про стягнення 4,26 млрд грн, передає Finbalance.

Первинний позов у цій справі – позов Ігоря Коломойського до Нацбанку: екс-співвласник ПриватБанку просить суд визнати недійсною свою поруку за кредитом рефінансування, залученим в НБУ, на підставі того, що відповідний кредитний договір (№19 від 3 березня 2009 року), за оцінками позивача, є недійсним, оскільки був укладений між на підставі «протиправних постанов правління НБУ».

Згідно з матеріалами справи, за твердженням Коломойського, уповноважені особи НБУ не мали достатнього обсягу повноважень на укладення кредитної угоди, з огляду на відсутність кворуму на засіданні правління НБУ. А недійсність договору поруки №19-1/П від 27 травня.2016 року позивач обґрунтовує тим, що такі вимоги є похідними від вимог про визнання недійсним кредитного договору.

Раніше Нацбанк повідомляв, що 20 квітня 2019 року Печерський райсуд Києва задовольнив один з позовів Коломойського та розірвав договір особистої поруки за кредитами рефінансування, отриманими ПриватБанком до входження держави в капітал фінустанови.

«У 2015 році І. Коломойський, який на той момент був співвласником банку, уклав з Національним банком договори особистої поруки про погашення п’яти кредитів рефінансування Приватбанку, отриманих за період 2008-2014 років. Фактично, він взяв на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості банку перед Національним банком, яка на сьогодні складає 9,2 млрд грн», – наголошував Нацбанк у квітні.

У червні НБУ заявляв, що на підставі квітневого рішення Печерського райсуду Києва  Коломойський намагається заблокувати розгляд позову Нацбанку на 6,64 млрд грн, який був поданий у Женеві (Швейцарія).

Також Нацбанк висловлював думку, що нові позови, подані Коломойським про визнання недійсною поруки по рефінансуванню, – це чергова «спроба І.Коломойського зупинити, а в подальшому й унеможливити розгляд ініційованих НБУ справ у Швейцарії».

У червні-липні 2019 року Госпсуд Дніпропетровської області відкрив провадження в кількох справах (№904/2526/18, №904/2529/18, №904/2530/18, №904/2538/18) за позовами НБУ до Коломойського про стягнення загалом 4,85 млрд грн заборгованості по рефінансуванню.

У червні 2018 року НБУ подав 143 позови до юросіб, які надавали майно в заставу для Нацбанку як забезпечення боргів ПриватБанку по рефінансуванню. Обсяг вимог НБУ за цими позовами – 10 млрд грн.

Серед відповідачів – “Дніпроазот”, ПАТ “Нікопольський завод феросплавів”, АТ “Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат”, АТ “Покровський гірничо-збагачувальний комбінат”, ПрАТ “Товкачівський ГЗК”, ТОВ «Агротермінал Логістік» (власник зернового терміналу «Бориваж»), ТОВ “Скорзонера”, ТОВ “Поділ Нерухомість”, ПрАТ “Ерлан”, ТОВ “Приватофис”, ТОВ “Гаджибей”, ПрАТ “Готель “Жовтневий”, ТОВ «Фінансова компанія «Фінілон», ТОВ «Акватера», ТОВ “Арлан”, ПрАТ “Аеробуд”, ТОВ “Еверест Істейт”, ТОВ “Перспектива Інвестмент”, ПАТ «УКРНДІІНЖПРОЕКТ», ТОВ “Укрінтерінвест”, ПАТ “Дніпрометалсервіс”, Тровелко Холдінгз Лімітед, Пеннілейн Комерсіо Інтернасіонал ЛДА та ін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію