Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Кількість українців, які не планують їхати на заробітки, знову складає 20% – опитування

Кількість українців, які не планують їхати на заробітки, знову складає 20% – опитування

Кожний другий українець, який виїхав на заробітки за кордон, а потім не захотів повертатися, працював не за спеціальністю

Кількість українців, які не планують їхати на заробітки, знову складає 20% –  опитування
Фото: pixabay.com

Кількість українців, які довгостроково працювали за кордоном та не планують їхати туди на заробітки знову, складає 20%. Про це йдеться у опитуванні від OLX Робота.

Основною причиною відмови повертатися на заробітки для 42% респондентів виявився психологічний дискомфорт, пов'язаний з переїздом і віддаленістю від рідних.

Майже у третини зникла необхідність виїжджати на роботу за кордон вдруге, бо вони почали заробляти достатньо в Україні. 

Ще 16% зізналися, що в інших країнах не лише висока заробітна плата, а ще й витрати на проживання та харчування. Кожний п’ятий залишився розчарованим після досвіду роботи за кордоном. 

Майже третина українців після повернення відзначили, що почали заробляти достатньо в Україні, тоді як саме низькі зарплати були першою мотивацією до виїзду, зазначили 42% респондентів. 

Відсутність робочих місць в Україні та можливість подивитися світ – причини, які посіли друге місце. 

Майже половина українців, які зараз не хочуть повертатися, отримували за кордоном до $1000. Ще 18% – до $1200. Тільки 11% від тих, хто не планує повторне працевлаштування, мали $2000 на місяць.

У чверті респондентів виникали конфлікти з роботодавцем, з їхнього боку до заробітчан було негативне ставлення. Інші взаємовідносинами залишились задоволеними. 

Основними напрямками робочої міграції для людей, що зараз обрали залишитися в Україні, були Польща – 33%, Росія – 35% і Німеччина – 11%. 

Кількість українців, які не планують їхати на заробітки знову складає 20% –  опитування

З групи респондентів, які не хотіли б поїхати працювати за кордон знову, майже 15% все ж поїхали б на заробітки в Польщу. З тих, хто хотів мати таку можливість, майже 77% вказали, що це через зарплати та недалеку відстань від України.

Кожний другий українець, який виїхав на заробітки за кордон, а потім не захотів повертатися, працював не за своєю спеціальністю. 

Майже чверть незадоволених респондентів пропрацювали за кордоном у будівельній сфері. Друга за популярністю галузь – логістична, переважно це робота водієм – 17%, виробництво – 15%. 

Сфери, у яких працюють українці за кордоном:

  • Будівництво – 22%;
  • Логістика – 17%;
  • Виробництво – 15%;
  • Обслуговування – 11%;
  • Інше – 26%.

Більшість тих, хто мав досвід роботи за кордоном та не планує повертатися, – це чоловіки із сім’ями (близько 70%) у віці 25–34 та 45–54 роки. 7 з 10 таких заробітчан проживають у містах. 

Повну вищу освіту мають 41% респондентів, а загальну середню освіту – 39%. 

«Зараз заробітки за кордоном непопулярні не лише серед тих, хто попрацював в іншій країні та оцінив після цього свій матеріальний стан як високий, а й серед респондентів, які вказали, що незадоволені своїм фінансовим становищем», – говориться у опитуванні.

Нагадаємо: у липні лідерами серед країн, де українці найбільше переглядали вакансії, були Польща і Чехія. Польща посіла перше місце у списку країн, де українці хотіли б працювати. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті