Захворіло у світі
862,234 особи
Померло у світі
42,404 особи
Вилікувалось у світі
178,836 осіб
Захворіло в Україні
669 осіб
Померло в Україні
17 осіб
Вилікувалось в Україні
10 осіб
Гібралтар звільнив іранський танкер, що перевозив нафту в Сирію

Гібралтар звільнив іранський танкер, що перевозив нафту в Сирію

Тепер черга за Іраном – звільнити британський танкер

Гібралтар звільнив іранський танкер, що перевозив нафту в Сирію
фото pixabay.com

Гібралтар, який перебуває під юрисдикцією Великобританії, в четвер звільнив іранський танкер Grace 1, що може стати кроком до звільнення британського судна, заарештованого Іраном в Перській затоці, передає Reuters з посиланням на повідомлення газети Gibraltar Chronicle.

«Влада Гібралтару звільнила іранський супертанкер Grace 1, який був заарештований 4 липня за підозрою в транспортуванні 2,1 млн барелів нафти в Сирію в порушення санкцій Євросоюзу».

Головний міністр Гібралтару Фабіан Пікардо прийняв рішення звільнити іранський танкер, отримавши письмові запевнення Ірану в тому, що вантаж не буде доставлений до Сирії, але додав, що судно ще не звільнено.

«У світлі отриманих нами запевнень більш немає ніяких розумних підстав для продовження законного затримання Grace 1 з метою відповідності з Регламентом ЄС про санкції», – сказав Пікардо.

Влада Гібралтару заперечує, що отримала наказ від третьої країни затримати судно, проте кілька дипломатичних джерел повідомили, що сааме США попросили Великобританію заарештувати корабель.

19 липня Іран захопив в Перській затоці танкер Stena Impero, який ішов під британським прапором.

Представник компанії-оператора танкера Stena Impero сказав, що ситуація з судном залишається колишньою і що компанія чекає подальших кроків з боку Великобританії і Ірану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію