НБУ планує заборонити використання рахунків ФОП для особистих потреб

НБУ планує заборонити використання рахунків ФОП для особистих потреб

Як контролюватиметься використання коштів поки не зрозуміло

НБУ планує заборонити використання рахунків ФОП для особистих потреб
Фото Shutterstock

Національний банк (НБУ)  має намір заборонити використання поточних рахунків фізичних осіб-підприємців для здійснення операцій, пов'язаних з особистими потребами. Про це йдеться в проекті постанови НБУ.

Передбачено внесення зміни до «Інструкції про відкриття та закриття рахунків клієнтів банків», ухвалення якої  внесе до даної постави абзац такого змісту: «забороняється використовувати поточні рахунки фізосіб-підприємців, які займаються незалежною професійною діяльністю для здійснення операцій, пов'язаних з особистими потребами».

За даними ЕП, не зрозуміло яким чином буде контролюватися використання коштів.

Заборона може стосуватися і зняття грошей в банкоматі або банку: останній може вимагати від ФОПа документи, на підставі яких здійснюється розрахунок готівкою (наприклад, договір поставки або закупівельний акт).

Також не зрозуміло як ця норма буде працювати, враховуючи право вільно розпоряджатися своїм прибутком після сплати податків, передбаченого ст. 44 Господарського кодексу України.

Варто додати, що проект постанови ще  проходить стадію громадського обговорення і зауваження та пропозиції до нього можна подавати до 12 вересня 2019 року.

Раніше Mind писав, що за даними Державної фіскальної служби лише третина банківських  рахунків  ФОПів відкрита як рахунки для ведення підприємницької діяльності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті