Нацрада оштрафувала 43 компанії через несвоєчасне надання інформації про структуру власності

Нацрада оштрафувала 43 компанії через несвоєчасне надання інформації про структуру власності

Найбільший штраф сягнув 12 849 грн

Нацрада оштрафувала 43 компанії через несвоєчасне надання інформації про структуру власності
Фото Shutterstock

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення оштрафувала 43 компаній через неподання або несвоєчасне подання інформації про структуру власності. Про це повідомляє прес-служба Нацради.

«Національна рада вирішила застосувати санкцію «стягнення штрафу» до 43 компаній через неподання або невчасне подання інформації про структуру власності. Відповідні рішення регулятор ухвалив на засіданні 15 серпня, врахувавши інформацію актів Робочої групи з опрацювання відомостей та документів про структуру власності телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги», – йдеться в повідомленні.

У Нацраді нагадали, що відповідно до частини четвертої статті 12 закону «Про телебачення і радіомовлення» і згідно з порядком подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності та відповідних форм документів телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, «суб’єкти інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку до 31 березня повинні подавати до Національної ради інформацію про свою структуру власності за попередній рік».

Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Нацрадою штрафної санкції у розмірі 5% від загальної суми ліцензійних зборів за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник. 

Національна рада оштрафувала такі компанії. Найменша сума штрафу становила 0,44 грн, найбільша – 12 849 грн.

Також в Нацраді зазначили, що порушники мають сплатити штраф в державний бюджет у тридцятиденний термін з дня отримання рішення регулятора.

Окрім того, компанії зобов’язані вчасно та у повному обсязі надати до Національної ради до 31 березня 2020 року звіт за попередній (2019 звітний) рік діяльності про свою структуру власності.

Раніше Mind писав, що Нацрада перевiрить п'ять регіональних телекомпаній з логотипом «112 Україна». Також регулятором оголошено конкурс на місцеве мовлення на 11 FM-частотах у 7 областях України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті