Президент Болсонару заблокував допомогу Норвегії і Німеччини лісам Бразилії
«Нехай відновлюють свої власні ліси», - заявив бразильський президент

Норвегія і Німеччина припиняють участь у проекті «Фонд Амазонії» – благодійній організації, яка бореться за захист амазонських лісів, передає Euronews.
У Берліні та Осло заявили, що уряд ультраправого бразильського президента Жаіра Болсонару фактично заблокувало роботу фонду. Раніше була реформована структура організації, розпущений керуючий комітет, який вирішував, яким саме проектам потрібна допомога.
Болсонару заявив, що нехай краще Німеччина і Норвегія вирішують екологічні проблеми у себе вдома.
«Це та сама Норвегія, яка вбиває китів там, на Північному полюсі? І також здійснює там розвідку нафти? – іронічно запитав бразильський президент. – Візьміть гроші та вирушайте на допомогу Ангелі Меркель відновити ліси Німеччини».
«Меркель не відправить 80 мільйонів на допомогу Амазонії? Ну нехай візьме ці гроші і відновить ліси в Німеччині! Що там за інша країна – Норвегія? Норвегія теж не дасть нам грошей? Ну нехай передасть їх Ангелі Меркель, на ті ж німецькі ліси!»
Норвезьке міністерство екології підтвердило, що Норвегія призупинила фінансування Фонду Амазонії, створеного в 2008 році для пожертв на фінансування проектів в лісах Амазонії. На сьогодні найбільший внесок зробила Норвегія – $1,2 млрд, Німеччина – $68 млн, а бразильський державний нафтовий гігант Petrobras – $7,7 млн.
Понад $470 млн вже розподілено на близько 100 проєктів. Пожертви, які вже внесені, не можуть бути відкликані, але Норвегія заявила, що припиняє майбутнє фінансування у розмірі близько 300 мільйонів норвезьких крон (понад $33 млн).
Німеччина залишається у Фонді Амазонії, але міністерство екології країни заявило, що скорочує 35 млн євро фінансування інших проектів сталого розвитку в лісах Бразилії.
Європейські політики і захисники природи останнім часом жорстко критикують бразильський уряд, заявляючи, то влада країни не тільки не бореться зі знищенням лісів, а й фактично стимулює масові вирубки і всіляко перешкоджає діяльності активістів-екологів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].