Міноборони відкидає звинувачення «Укроборонпрому» в блокуванні купівлі БТР

Міноборони відкидає звинувачення «Укроборонпрому» в блокуванні купівлі БТР

Відомство заявляє, що звинувачення є абсолютно безпідставними

Міноборони відкидає звинувачення «Укроборонпрому» в блокуванні купівлі БТР
Фото: УНІАН

Міністерство оборони України заявляє про безпідставність звинувачень «Укроборонпрому» в нібито спробах блокувати закупівлі бронетранспортерів БТР-4Е і доведенні державного підприємства «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім.Морозова» до банкрутства. Про це повідомила прес-служба Міноборони.

«Міністерство оборони України заявляє, що звинувачення є абсолютно безпідставними, а факти, поширені поруч інформаційних агентств та Інтернет-видань, не мають достовірного підтвердження», – сказано в повідомленні.

У Міноборони зазначили, що з 2014 року щорічно планували кошти в державне оборонне замовлення на закупівлю бронетехніки виробництва ХКБМ і здійснюють закупівлю бронетранспортерів БТР-4Е і машин на їх базі, проте підприємство зривало терміни поставок продукції, що призводило до сплати штрафних санкцій.

«Останній такий контракт, укладений у 2017 році на поставку бронетранспортерів БТР-4Е, взагалі був розірваний з метою недопущення банкрутства підприємства через неспроможність ДП «ХКБМ» виготовити техніку в повному обсязі (продукція була поставлена ​​частково, що призвело до невиконання планів в забезпеченні підрозділів Збройних сил України необхідними сучасними зразками бронетехніки)», – додали у відомстві.

Крім цього, керівництво «Укроборонпрому» та «ХКБМ» вимагає, аби Міністерство оборони України, всупереч умовам контракту та законодавства України, відмовилося від стягнення з «ХКБМ» штрафних санкцій за невиконання умов контракту, та перенесло терміни постачання бронетранспортерів майже на рік, що тягне за собою невиправдану сплату відсотків за користування кредитом в обсязі 11,2 млн. грн щомісячно.
Таке управління керівництва ДК «Укроборонпром» та ДП «ХКБМ» призвело до численного звільнення кваліфікованого персоналу підприємства через невиплату заробітної плати.

Відносно звинувачень у блокуванні розробки з модернізації танка Т-64, в Міноборони вказують, що рішення про відкриття відповідної дослідно-конструкторської роботи було підписано ще в 2016 році, але ХКБМ майже три роки створювало кооперації підприємств, які також входять до складу «Укроборонпрому» і узгоджували з ними роботу.

«Контракт на виконання роботи Міноборони з ДП» ХКБМ «укладено в 2019 році, але до цих пір підприємством не укладені відповідні договори з співвиконавцями робіт, що не дозволяє почати авансування контракту, кошти на який лежать на рахунках Міноборони. ГК» Укроборонпром «заходів не вживає «, – сказано в повідомленні.

Нагадаємо: держконцерн «Укроборонпром» заявив, що Міністерство оборони України припинило фінансування розробок нових видів бронетехніки і виробництво БТР-4 на Харківському конструкторському бюро імені А. Морозова.

Раніше Mind писав, що РНБО вирішила подальшу долю «Укроборонпрому».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло