Реставрацію Нотр-Даму призупинили через отруєння грунту і повітря свинцем

Реставрацію Нотр-Даму призупинили через отруєння грунту і повітря свинцем

Громадськість вимагає від влади провести видалення з грунту токсичних речовин

Реставрацію Нотр-Даму призупинили через отруєння грунту і повітря свинцем
фото DR

Під час пожежі в Соборі Паризької Богоматері 15 квітня цього року велика кількість токсичної речовини зі шпиля і даху будівлі розсіялася в повітрі і випала на землю. Екоактивісти і жителі ближніх до собору будинків вимагають, щоб Нотр-Дам закрили і опечатали, поки влада не займеться очищенням від шкідливих речовин, передає HighTech.

«440 тонн свинцю, викинутих під час пожежі – це в чотири рази більше, ніж щорічні викиди свинцю по всій країні», – заявила Енні Тебо-Моні, дослідник і прес-секретар екологічної організації Association Henri Pézerat.

Свинець є нейротоксином, і його вплив може знизити розумову здатність у дітей, чоловічу фертильність, це може передатися й іншим поколінням. Речовина зберігається в кістках протягом десятиліть і може потрапити в кровотік під час вагітності, створюючи серйозну загрозу для плода.

Для того, щоб цього уникнути, будівлю покрили герметичною пластиковою плівкою з металевими кріпленнями. Передбачається, що вона знизить тиск повітря всередині, утримуючи частинки свинцю від просочування в атмосферу.

Влада Парижа тимчасово призупинила реставрацію для оцінки стану собору. Спочатку офіційні особи заявили, що відновлять роботи на цьому тижні, але тепер перенесли цей термін.

Складність робіт полягає в тому, що речовина потрапила в повітря і грунт в двох формах, а розчинений свинець можна видалити тільки разом з грунтом і рослинами, в які він проник.

Наприкінці липня кілька шкіл на захід від собору закрили через побоювання з приводу отруєнь свинцем. Близько 175 дітей пройшли тестування – у двох з них в крові знайшли високий рівень свинцю, ще 16 дітей потребують постійного обстеження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті