Китайські ракети можуть вдарити по базам ВМФ США в Азії – звіт

Китайські ракети можуть вдарити по базам ВМФ США в Азії – звіт

У випадку збройного конфлікту балістичні ракети КНР всього за кілька голин можуть завдати удару по силам США

Китайські ракети можуть вдарити по базам ВМФ США в Азії – звіт
фото www.flickr.com/photos/103528995@N04

Якщо між Пекіном та Вашингтоном розпочнеться збройний конфлікт, високотехнологічні балістичні ракети Китаю, зможуть нанести удар військовим базам та військово-морському флоту США в західній частині Тихого океану за лічені години. Про це йдеться в новому звіті австралійських дослідників, передає South China Morning Post.

З огляду на те, що КНР швидко розвиває технології, у звіті міститься заклик до США та регіональних союзників, таких як Австралія та Японія, переглянути плани військових інвестицій та розгортання або зіштовхнутись із загрозою підриву «військової переваги» США зі сторони азійської держави.

Крім того,  нинішній баланс сил в регіоні повинен викликати занепокоєння у всіх азійських держав, в тому числі тих, які прагнуть підтримувати гарні відносини з обома наддержавами, оскільки в їх інтересах утримати Пекін від «агресивної зовнішньої політики».

Згідно з розрахунками авторів доповіді, ракетні війська Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) розмістили приблизно 1500 балістичних ракет малої дальності, 450 ракет середньої дальності, 160 ракет проміжної дальності і сотні крилатих ракет наземного базування великої дальності.

Ці балістичні ракети здатні завдавати точних ударів по цілях, що знаходяться в районі Сінгапуру, де у США є великий логістичний об'єкт, а також вражати американські бази в Південній Кореї і Японії. Крім того, у Китаю є ракети «Дунфен-21» (DF-21D), які можуть вражати рухомі авіаносці США на відстані до 1500 км.

Видання також повідомляє, що у зв’язку із виходом США із Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД), Вашингтон дав зрозуміти, що хоче розмістити ракети дальністю від 500 до 5500 км або більш сучасні їх версії в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

У доповіді австралійських дослідників йдеться, що «зростаючий арсенал точних ракет великої дальності Китаю становить загрозу для всіх американських, союзних і партнерських баз, злітно-посадкових смуг, портів і військових об'єктів в західній частині Тихого океану».

«Оскільки ці об'єкти можуть виявитися некорисними через точні ударів в перші години конфлікту, ракетна загроза НВАК кидає виклик здатності Америки вільно управляти своїми силами з передових позицій в регіоні», – наголошується в доповіді.

Це значить, що США опиняться перед вибором чи вступити у конфлікт, який може бути «надзвичайно дорогим та небезпечним», або вирішить не втручатись, що означатиме впевнену перемогу Пекіну.

«Оскільки інтереси Америки щодо безпеки її союзників є принципово вторинними стосовно її власного виживання і, можливо, менш відчутними, ніж основні інтереси Пекіна, поставлені на карту в багатьох з цих гарячих точок, Вашингтон може в кінцевому рахунку поставити на те, що гра не варта свічок», – вважають дослідники.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло