Суд підтримав АМКУ у «газовій» справі щодо «ОККО-Ритейл»

Суд підтримав АМКУ у «газовій» справі щодо «ОККО-Ритейл»

Усі учасники «газової» спави оскаржують рішення АМКУ

Суд підтримав АМКУ у «газовій» справі щодо «ОККО-Ритейл»
Фото Shutterstock

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду підтримав Антимонопольний комітет (АМКУ) у справі щодо антиконкурентних узгоджених дій на ринку скрапленого вуглеводневого газу, залишивши без задоволення касаційну скаргу ТОВ «ОККО-Ритейл». Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Верховний Суд залишив без змін постанову Північного апеляційного господарського суду від 6 червня 2019 року та рішення Господарського суду  Києва від 16 січня 2019 року у судовій справі  за позовом ТОВ «ОККО-Рітейл» про визнання недійсним рішення АМКУ від 21 червня 2018 року (№ 315-р) у частині, яка стосується цього товариства.

Цим рішенням Комітет визнав такими що порушують законодавство про захист економічної конкуренції дії групи «Надежда», в особі ПП «Компанія «Надежда», ТОВ «Євростандарт-Автогаз», ТОВ «Л.В.», ТОВ «Газ постачання», ТОВ «Монтажналадка», ТОВ «Надежда Ритейл» та ТОВ «Надежда-Закарпаття», групи «WOG», в особі ТОВ «Імпорт Транс Сервіс», ТОВ «ВОГ Ритейл», ТОВ «Нафтотрейд Ресурс», групи «ОККО», в особі ПП «ОККО-Бізнес Контракт», ПП «ОККО-Контракт», ТОВ «ОККО-Рітейл», ТОВ «ОККО-Схід» та ТОВ «Авантаж 7» і ТОВ «Факторінг Груп». Їх дії полягали у схожому підвищенні цін на СВГ при його реалізації у роздріб у серпні 2017 року. При тому, що аналіз ситуації на ринку спростовує наявність об’єктивних причин для вчинення відповідачами таких дій, що призвело до обмеження конкуренції.

«За вчинені порушення, передбачені пунктом першим статті 50 та частиною третьою статті шість Закону України «Про захист економічної конкуренції», на відповідачів накладено штрафи у загальній сумі близько 41 млн грн. Безпосередньо ТОВ «ОККО-Рітейл» було оштрафовано на близько 2,88 млн грн.

Усі відповідачі у справі оскаржують це рішення комітету.

Нагадаємо, як раніше Mind повідомляв що 21 червня 2018 року відбулося остаточне засідання АМКУ проти групи компаній «Надежда», ОККО, WOG, та ТОВ «Авантаж 7» і ТОВ «Факторінг Груп», яких звинувачено у порушенні антимонопольного законодавства шляхом схожого підвищення цін на LPG при його реалізації у роздріб у серпні 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію