Частка «Газпрому» на європейському ринку газу скоротилася вперше з 2014 року

Частка «Газпрому» на європейському ринку газу скоротилася вперше з 2014 року

Натомість зростають поставки скрапленого газу з США

Частка «Газпрому» на європейському ринку газу скоротилася вперше з 2014 року
фото Shutterstock

Частка «Газпрому» на газовому ринку Західної і Центральної Європи скоротилася за останні 10 місяців з 33% до 32%, при цьому зниження показника зафіксовано вперше з 2014-2015 років, повідомляє агентство Reuters з посиланням на дані компанії Refinitiv.

Протягом останніх трьох років частка «Газпрому» на ринку практично не змінювалася, проте в період з жовтня 2018 року по серпень 2019 року цей показник скоротився на 1%.

Експерти пояснюють скорочення частки значним зростанням імпорту скрапленого природного газу (СПГ) в Європу: за 10 місяців частка СПГ на газовому ринку Західної і Центральної Європи збільшилася з 5% до 14%.

При цьому на СПГ із США, який імпортується в Північно-Західну Європу, припало 2% від загального обсягу газових поставок у регіон, що внесло свій вклад у збільшення частки СПГ.

Свою частку на газовому ринку Західної і Центральної Європи скоротив і інший найбільший постачальник газу – норвезька компанія Equinor. Показник знизився з 38% до 33%, що є багаторічним мінімумом.

Аналіз ринку охопив Німеччину, Францію, Австрію, Нідерланди, Великобританію, Бельгію, Чехію і Словаччину.

14 серпня «Газпром» повідомив про скорочення постачань газу в Західну Європу в січні-червні 2019 року на 7,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 75,305 млрд кубометрів. Експорт газу в Центральну Європу при цьому виріс на 9,6% і склав 20,883 млрд кубометрів.

Нагадаємо, суд ухвалив рішення про стягнення $2,6 млрд з «Газпрому» на користь «Нафтогазу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію