Колишня бухгалтер Disney звинуватила компанію в систематичному обмані

Колишня бухгалтер Disney звинуватила компанію в систематичному обмані

Екс-працівниця направила скаргу в Комісію з цінних паперів і бірж з детальним описом махінацій

Колишня бухгалтер Disney звинуватила компанію в систематичному обмані
фото pixabay.com

Колишній бухгалтер Walt Disney Co. заявила, що вона подала на компанію серію скарг в Комісію з цінних паперів і бірж, стверджуючи, що Disney роками істотно перебільшувала справжній обсяг доходів, пише Market Watch.

Сандра Куба раніше займала посаду старшого фінансового аналітика в операційному відділі Disney. Вона пропрацювала в компанії 18 років і тепер стверджує, що співробітники, що працюють в сегменті парків і курортів, систематично завищували дохід на мільярди доларів, використовуючи слабкі місця в бухгалтерському програмному забезпеченні компанії.

Зазначається, що Куба вже кілька разів зустрічалася з чиновниками SEC, обговорюючи звинувачення, висунуті проти Disney.

У компанії заявили, що розглянули звинувачення їх колишньої співробітниці і вважають їх «абсолютно безпідставними».

Згідно з показаннями Куби, було кілька способів, якими співробітники збільшували показники доходів, включаючи запис фіктивного доходу від безкоштовних благодійних матчів з гольфу або рекламних акцій гостей. Ще один варіант: запис доходу за подарункові карти на суму $500 за їх номінальною вартістю, навіть коли гості платили зі знижкою, всього за $395.

Екс-бухгалтер стверджує, що співробітники іноді реєстрували дохід від подарункових карт двічі: коли гості купували їх і коли вони використовувалися. Іноді дохід був зареєстрований, навіть якщо подарункова карта була надана гостю безкоштовно.

Недоліки в бухгалтерських програмах ускладнили відстеження маніпуляцій, хоча наслідки можуть бути дуже значними, вважає Куба. Всього за один фінансовий 2008-2009 рік дохід Disney міг бути завищений на цілих $6 млрд. Бізнес-сегмент «Парки та курорти» відзвітував тоді про сукупну виручку за 2009 рік в розмірі $10,6 млрд.

За словами Куби, вона вперше повідомила про ці проблеми керівництву ще в 2013 році, але на її повідомлення ніхто не відреагував. З 2016 року співробітниця звернулася до вищестоящого начальства, після чого з нею зв'язалися корпоративні аудитории, але знову настала тиша.

У серпні 2017 року вона поділилася своїми підозрами з SEC. Через місяць жінку звільнили. У жовтні 2017 року Сандра Куба спробувала оскаржити своє звільнення через департамент праці. У компанії відповіли, що співробітниця пред'являла необгрунтовані претензії до колег і заважала їх роботі. Після цього Куба ще двічі давала свідчення SEC, розповівши в тому числі про те, що деякі співробітники рекласифікували доходи з продажів (переносили в інші статті звітності), граючи на різних податках на ряд продуктів і послуг.

Після публікації статті в Market Watch акції Disney дещо впали, але не критично – на 0,36%. Однак ситуація може мати продовження, якщо SEC серйозно візьметься за цю справу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію