Захворіло у світі
20,643,028
Померло у світі
749,764
Вилікувалось у світі
12,846,169
Захворіло в Україні
86,140
Померло в Україні
1,992
Вилікувалось в Україні
46,216
Johnson&Johnson зобов’язали у США виплатити $527 млн за поширення опіоїдів

Johnson&Johnson зобов’язали у США виплатити $527 млн за поширення опіоїдів

Компанію обвинуватили у збуті знеболюючих, які здатні викликати залежність

Johnson&Johnson зобов’язали у США виплатити $527 млн за поширення опіоїдів
фотоwww.flickr.com/photos/56496532@N05

Американська фармацевтична компанія Johnson&Johnson рішенням судді зі штату Оклахома оштрафована на $572 млн. Про це повідомляє DW.

Cуддя Тед Болкмен ухвалив, що компанія повинна виплатити велику суму за збут знеболюючих препаратів, здатних викликати залежність. На думку суду, Johnson&Johnson своїми діями підвищує медикаментозну залежність населення. У компанії вже заявили, що подадуть апеляцію на рішення про штраф.

Раніше генеральний прокурор Оклахоми Майк Хантер звинуватив Johnson&Johnson в тому, що через свої знеболюючі, здатних викликати залежність, компанія сприяє епідемії поширення опіоїдів і в цілому наркотичного кризи. При цьому Хантер зажадав для компанії штрафу в розмірі $17 млрд.

Після оголошення рішення акції Johnson&Johnson тимчасово виросли більш ніж на 5%.

Судовий процес також був спрямований проти інших виробників – Purdue Pharma і Teva. Але вони погодилися на штрафні виплати в розмірі $270 млн і $85 млн відповідно, тим самим запобігши судових розглядів. У США розглядається ще ряд подібних справ.

Нагадаємо: у квітні цього року у США оштрафували одну з найбільш фармкомпаній Rochester Drug Cooperative на $20 млн у зв’язку з обвинуваченням у сприянні збільшенню смертності в США через поширенняя синтетичних опіоїдів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті