ВР планує прибрати усі корупційні пільги – Гетманцев

ВР планує прибрати усі корупційні пільги – Гетманцев

Влада вже готова подати близько 30 законопроектів,що стосуються банківської та митної сфер

Этот текст также доступен на русском
ВР планує прибрати усі корупційні пільги – Гетманцев
Данило Гетманцев
Фото Facebook

Верховна Рада збирається найближчим часом урізати «корупційні» пільги для компаній та внести істотні зміни в банківське та митне законодавство. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив потенційний майбутній голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Про корупційні пільги

«Ми плануємо прибрати корупційні пільги, взагалі усі корупційні пільги. Пільги, які надавалися раніше через «особливі» відносини між бізнесом і владою. У різних галузях, але я зараз не буду називати, які саме. При цьому ми не проти надання пільг. Але воно має бути розумним, обґрунтованим і забезпечуватися взятими на себе бізнесом зобов'язаннями щодо збільшення обсягів виробництва, робочими місцями і т.д.», – сказав він.

Для прикладу Гетманцев навів пільги на деякі енергоносії, зокрема мова йде про ренту на видобуток руди, вугілля, екологічних податках.

«Ми не проти дотацій і пільг, але щоб від них була користь.  Якщо через пільги для авіабудування бюджет недоотримує десь 1 млрд грн на рік, а скільки у нас літаків випущено? Жодного», – роз'яснює депутат.

Компанії, які беруть пільги, повинні брати на себе і відповідальність: або повернути пільги «живими грошима», або дати певний приріст обсягів виробництва, робочих місць, або зовсім її не брати. Рушійною силою за його словами є бізнес.

«Але якщо підприємство лежить і йому просто потрібно платити зарплати, я не розумію цю пільгу. І дотацію цю теж не розумію. Або якщо підприємство добре розвивається – навіщо його ще дотувати?», – додав він.

Про митницю

«Насамперед – законопроект про режим спільного транзиту і законопроект про уповноваженого економічного оператора, які очікують другого читання. Наступне – вдосконалення митного пост-аудиту. Внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності в ході переміщення товарів через митний кордон України», – розповів Гетманцев.

Він також додав, що не бачить сенсу у повторній криміналізації контрабанди, хоча це питання ще може обговорюватись. За його словами,для протидії контрабанді треба працювати з митницею.

«Ми говоримо, що у нас крадуть на митниці, тому давайте щось створимо, посилимо, передбачимо механізм, який ... А чому б просто не почати з того, щоб не красти? Ми ж за прізвищами знаємо, хто за кожною схемою стоїть. До речі, контрабанда – це про наркотики, зброю тощо, так що правильний термін у даному випадку – «сірий» імпорт. Хто стоїть за ним? Це ж чотири – п'ять сімей в Україні. Всі знають, як вони працюють, забезпечуючи інтеграцію з різними правоохоронними органами»,- пояснив він.

Гетманцев переконаний, що це «просто треба припинити», але додав,що інституційні зміни є також необхідними.

Про банківську сферу

Гетманцев анонсує істотну зміну законодавства про фінансовий моніторинг.

«Ми, з одного боку, посилюємо відповідальність за порушення правил фінансового моніторингу, а з іншого – полегшуємо бізнесу роботу в цій сфері. Збільшуємо нижню планку зі 150 000 грн до 300 000 грн, з іншого боку – зменшуємо кількість критеріїв операцій, що підлягають обов'язковому фінмоніторингу. Зараз їх 17, ми робимо чотири. Це суттєве полегшення, але якщо вже мова йде про розголошення інформації про те, що особа піддалося фінансовому моніторингу, про розблокування заморожених в зв'язку з фінмоном активів – це кримінальна відповідальність. Досить жорсткі санкції і жорстка процедура перевірки», пояснив він.

Влада також має намір декріміналізувати статтю 205 Кримінального кодексу (фіктивне підприємництво ), внести доопрацьовані законопроекти про єдиний рахунок та анти-BEPS.

Раніше повідомлялось, що Зеленський внесе до Верховної ради проекти законів, які передбачають для викривачів корупції матеріальну винагороду до 10% від суми відшкодованих державі збитків або розміру неправомірної вигоди (хабара).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло