GlobalFoundries хоче перекрити ланцюжок поставки чіпів для Apple і Nvidia
Рішення суду на користь GlobalFoundries може мати далекосяжні наслідки для технологічної галузі

Контрактний виробник напівпровідникової продукції GlobalFoundries подав до суду на конкурента – Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) – із звинуваченням про порушення 16 патентів, передає галузеве видання SiliconANGLE, на яке посилається DailyComm.
Згідно із заявою GlobalFoundries, проти TSMC було подано не менше 25 позовів у США та Німеччині. Чіпмейкер домагається від TSMC компенсації «значних» збитків, а також заборони на імпорт процесорів. Якщо суди задовольнять вимоги позивача, то це може мати далекосяжні наслідки для технологічної галузі.
TSMC залишається найбільшим у світі контрактним виробником напівпровідників і ключовим постачальником для багатьох провідних технологічних компаній. Мікросхеми компанії можна зустріти в iPhone, iPad, відеокартах Nvidia, комутаторах Cisco і багатьох інших продуктах.
Заборона на імпорт, якщо вона буде введена, може позбавити клієнтів TSMC можливості ввозити в США чіпи, виготовлені на тайваньських заводах компанії.
У GlobalFoundries стверджують, що компанія за останнє десятиліття вклала понад $15 млрд в розвиток американської напівпровідникової промисловості, і $6 млрд витратила на розвиток підприємств в околицях Дрездена, що дісталися від AMD.
«Поки багато років ми вкладали мільярди доларів у внутрішні дослідження та розробки, TSMC незаконно пожинала плоди наших інвестицій, – каже старший віце-президент з інженерних розробок і технологій GlobalFoundries Грегг Бартлетт. – Позов до суду має вирішальне значення для припинення незаконного використання TSMC наших життєво важливих активів і для захисту американської та європейської виробничої бази».
Якщо врахувати, що GlobalFoundries вимагає заборонити імпорт відповідних товарів у США і Німеччину, то Nvidia ризикує усім асортиментом сучасних графічних процесорів. Не краще становище і в Apple, оскільки вона згадується в позові в контексті використання 7-нм, 10-нм і 16-нм технологій TSMC.
У минулому GlobalFoundries розраховувала стати третім за величиною контрактним виробником чипів. Проте, в 2018 році вийшла з гонки за 7-нм технології, пославшись на величезні витрати на розробку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].