GlobalFoundries хоче перекрити ланцюжок поставки чіпів для Apple і Nvidia

GlobalFoundries хоче перекрити ланцюжок поставки чіпів для Apple і Nvidia

Рішення суду на користь GlobalFoundries може мати далекосяжні наслідки для технологічної галузі

GlobalFoundries хоче перекрити ланцюжок поставки чіпів для Apple і Nvidia
фото pixabay.com

Контрактний виробник напівпровідникової продукції GlobalFoundries подав до суду на конкурента – Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) – із звинуваченням про порушення 16 патентів, передає галузеве видання SiliconANGLE, на яке посилається DailyComm.

Згідно із заявою GlobalFoundries, проти TSMC було подано не менше 25 позовів у США та Німеччині. Чіпмейкер домагається від TSMC компенсації «значних» збитків, а також заборони на імпорт процесорів. Якщо суди задовольнять вимоги позивача, то це може мати далекосяжні наслідки для технологічної галузі.

TSMC залишається найбільшим у світі контрактним виробником напівпровідників і ключовим постачальником для багатьох провідних технологічних компаній. Мікросхеми компанії можна зустріти в iPhone, iPad, відеокартах Nvidia, комутаторах Cisco і багатьох інших продуктах.

Заборона на імпорт, якщо вона буде введена, може позбавити клієнтів TSMC можливості ввозити в США чіпи, виготовлені на тайваньських заводах компанії.

У GlobalFoundries стверджують, що компанія за останнє десятиліття вклала понад $15 млрд в розвиток американської напівпровідникової промисловості, і $6 млрд витратила на розвиток підприємств в околицях Дрездена, що дісталися від AMD.

«Поки багато років ми вкладали мільярди доларів у внутрішні дослідження та розробки, TSMC незаконно пожинала плоди наших інвестицій, – каже старший віце-президент з інженерних розробок і технологій GlobalFoundries Грегг Бартлетт. – Позов до суду має вирішальне значення для припинення незаконного використання TSMC наших життєво важливих активів і для захисту американської та європейської виробничої бази».

Якщо врахувати, що GlobalFoundries вимагає заборонити імпорт відповідних товарів у США і Німеччину, то Nvidia ризикує усім асортиментом сучасних графічних процесорів. Не краще становище і в Apple, оскільки вона згадується в позові в контексті використання 7-нм, 10-нм і 16-нм технологій TSMC.

У минулому GlobalFoundries розраховувала стати третім за величиною контрактним виробником чипів. Проте, в 2018 році вийшла з гонки за 7-нм технології, пославшись на величезні витрати на розробку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло