Німецькі фермери знайшли альтернативу російському ринку

Німецькі фермери знайшли альтернативу російському ринку

Російське продуктове ембарго на товари з ЄС, що введене в 2014 році, завдало суттєвого удару по сільському господарству ФРН

Німецькі фермери знайшли альтернативу російському ринку
фото www.flickr.com/photos/photogaphotography

Сільгоспвиробники Німеччини зуміли за п'ять років, що минули з моменту оголошення Росією заборони на ввезення продовольства з Європейського Союзу, пристосуватися до цих змін. Про це в середу повідомив віце-президент Німецького селянського союзу Вернер Шварц, передає DW.

«Втрата російського ринку була досить відчутною для сільського господарства Німеччини», – визнав він.

Однак з часом і ціною великих зусиль німецькі фермери змогли відкрити для себе нові ринки в Азії.

«Сьогодні Китай, включно із Гонконгом, мають для нас те ж значення, що раніше мала Росія», – підкреслив Шварц, вказавши, що щорічний обсяг аграрного експорту в цей регіон «обчислюється майже двома мільярдами євро».

Предметами поставок з ФРН в першу чергу стають свинина, молочна і зернова продукція.

Разом з тим Шварц висловив надію на те, «що в конфлікті навколо Криму і сходу України буде знайдено політичне рішення, і ринки знову будуть відкриті».

У 2018 році президент Німецького селянського союзу Йоахим Руквід також виступав за скасування торговельних обмежень. Так, він нагадав, що до санкцій Росія – нарівні з США і Швейцарією – входила в трійку найбільших ринків експорту з ЄС. Тоді країна щорічно закуповувала в Євросоюзі м'ясо, фрукти і овочі приблизно на 1,6 млрд євро.

Продуктове ембарго Росія ввела після того, як країни ЄС і США затвердили санкції проти Москви у відповідь на анексію Криму в 2014 році і в зв'язку з роллю РФ в збройному конфлікті на сході України. У червні Володимир Путін підписав указ про продовження заборони на поставки продовольства до 31 грудня 2020 року.

Нагадаємо: минулого місяця Україна продовжила на 2020 рік дію заборони на постачання в країну значного переліку російських товарів  Російської Федерації. Ембарго вперше було введено в наприкінці 2015 року в якості відповіді на обмежувальні заходи з боку РФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло