Німецькі фермери знайшли альтернативу російському ринку
Російське продуктове ембарго на товари з ЄС, що введене в 2014 році, завдало суттєвого удару по сільському господарству ФРН

Сільгоспвиробники Німеччини зуміли за п'ять років, що минули з моменту оголошення Росією заборони на ввезення продовольства з Європейського Союзу, пристосуватися до цих змін. Про це в середу повідомив віце-президент Німецького селянського союзу Вернер Шварц, передає DW.
«Втрата російського ринку була досить відчутною для сільського господарства Німеччини», – визнав він.
Однак з часом і ціною великих зусиль німецькі фермери змогли відкрити для себе нові ринки в Азії.
«Сьогодні Китай, включно із Гонконгом, мають для нас те ж значення, що раніше мала Росія», – підкреслив Шварц, вказавши, що щорічний обсяг аграрного експорту в цей регіон «обчислюється майже двома мільярдами євро».
Предметами поставок з ФРН в першу чергу стають свинина, молочна і зернова продукція.
Разом з тим Шварц висловив надію на те, «що в конфлікті навколо Криму і сходу України буде знайдено політичне рішення, і ринки знову будуть відкриті».
У 2018 році президент Німецького селянського союзу Йоахим Руквід також виступав за скасування торговельних обмежень. Так, він нагадав, що до санкцій Росія – нарівні з США і Швейцарією – входила в трійку найбільших ринків експорту з ЄС. Тоді країна щорічно закуповувала в Євросоюзі м'ясо, фрукти і овочі приблизно на 1,6 млрд євро.
Продуктове ембарго Росія ввела після того, як країни ЄС і США затвердили санкції проти Москви у відповідь на анексію Криму в 2014 році і в зв'язку з роллю РФ в збройному конфлікті на сході України. У червні Володимир Путін підписав указ про продовження заборони на поставки продовольства до 31 грудня 2020 року.
Нагадаємо: минулого місяця Україна продовжила на 2020 рік дію заборони на постачання в країну значного переліку російських товарів Російської Федерації. Ембарго вперше було введено в наприкінці 2015 року в якості відповіді на обмежувальні заходи з боку РФ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].