Болтон повідомив, чим загрожує Україні співпраця з Китаєм у військовій сфері

Болтон повідомив, чим загрожує Україні співпраця з Китаєм у військовій сфері

Він зазначив, що країни, які погоджуються на таку співпрацю, згодом опиняються в борговій залежності

Болтон повідомив, чим загрожує Україні співпраця з Китаєм у військовій сфері
Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон
Фото УНІАН

Радник Президента США з питань національної безпеки  Джон Болтон під час зустрічі з представниками українського нового політичного керівництва висловлював занепокоєння щодо можливої співпраці з Китаєм у питаннях національної безпеки. Про це Болтон повідомив під час брифінгу, який транслював наживо канал «Прямий», передає Mind.

«Я не буду торкатися конкретних компаній, а хочу окреслити картину загалом, тому що у нас розбіжності щодо торгівлі. Чому цей дисбаланс виник у торгівлі між США і Китаєм? З дуже фундаментальної, ґрунтовної причини: йдеться про роки, десятиліття системної крадіжки інтелектуального продукту з Китайської сторони і порушення інших прав щодо дискримінації закордонних інвесторів, і, зокрема, американських.  І нас непокоїть дипломатія створення заборгованості, яку переслідує китайська сторона. І хоча вони пропонують на перший погляд доволі привабливі умови, фінансово, згодом країни, які на це згоджуються, опиняться з боргами, в залежності», – сказав Болтон.

Він зазначив, що особливе занепокоєння в американської сторони виникає «щодо крадіжки військових технологій і прикладом цього є п’яте покоління китайських літаків, які дуже схожі на американські F-35».

Саме тому, за словами Болтона, представники США стурбовані тим, «що якщо економіка України хоче бути самодостатньою, особливо... в забезпеченні своєї оборони, тому ми в численних зустрічах, яки мали з українською стороною, наше занепокоєння з цих міркувань висловили».        

Нагадаємо, як писав Mind, раніше Болтон повідомляв, що  питання співпраці з Китаєм несе певні загроз для країн, які на неї погоджуються, однак не уточнив, які саме.     

Також нагадаємо, що днями видання WSJ повідомило, що Болтон найближчим часом відвідає Україну, щоб не допустити покупку китайською інвестиційною компанією Skyrizon українського заводу «Мотор Січ». Джерела видання наголосили, що отримання китайською владою українського підприємства розглядається, як крок до розширення військової спроможності КНР. В США вважають, що китайці зацікавлені у виробленні важких авіадвигунів, а «ми (США – ред.) як раз утримаємо китайців від оволодіння цією технологією».

Як повідомлялось, про відновлення компанією Skyrizon переговорів про купівлю «Мотор Січ» стало відомо в липні цього року.


  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло