Законопроєкт про ліквідацію Нацкомфінпослуг внесено на розгляд у ВР

Законопроєкт про ліквідацію Нацкомфінпослуг внесено на розгляд у ВР

Також подано до ВР законопроєкт про розподіл функцій комісії між Нацбанком і НКЦПФР

Законопроєкт про ліквідацію Нацкомфінпослуг внесено на розгляд у ВР
Фото: pixabay.com

На розгляд Верховної Ради IX скликання передані два законопроєкти про ліквідацію Нацкомфінпослуг і розподіл функцій комісії між Нацбанком і Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Про це йдеться у відповідному законопроєкті № 0965.

Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг», зареєстрований президентом Петром Порошенко під номером 2413а як невідкладний ще 20 липня 2015 року, переданий на розгляд нового парламенту як «перехідний», оскільки цей документ пройшов перше читання 7 липня 2016 року.

До другого читання його готуватиме комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева.

Цей же комітет буде розглядати до першого читання законопроєкт № 1069 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг», поданий 29 серпня групою з п'яти депутатів фракції «Слуга народу». Один з них – Денис Малюська – в той же день склав депутатські повноваження, оскільки став міністром юстиції в уряді Олексія Гончарука.

Обидва законопроекти відрізняються в нюансах, але абсолютно ідентичні по суті: НБУ стане регулятором для страхових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів, лізингових компаній, а НКЦПФР – для фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, недержавних пенсійних фондів та їх адміністраторів.

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський доручив прийнятий закон про спліт вже до 1 жовтня, щоб виконати одну з вимог МВФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло