Захворіло у світі
99,734,558
Померло у світі
2,140,446
Вилікувалось у світі
55,083,149
Захворіло в Україні
1,197,107
Померло в Україні
22,057
Вилікувалось в Україні
965,835
Президент встановив терміни ухвалення законів для запровадження низки реформ та затвердження бюджету

Президент встановив терміни ухвалення законів для запровадження низки реформ та затвердження бюджету

Також він доручив передати не менше 500 підприємств Фонду держмайна для малої приватизації та прийняти закон про концесію

Цей матеріал також доступний російською
Президент встановив терміни ухвалення законів для запровадження низки реформ та затвердження бюджету
Фото УНІАН

Президент Володимир Зеленський доручив урядовцям та парламентарям в короткі терміни розробити та ухвалити цілу низку законопроектів, серед яких ухвалення бюджету на 2020 рік, запровадження рику землі, проведення великої приватизації, регулювання ринку фінансових послуг та оцифровування усіх баз даних. З відповідними дорученнями президент звернувся до глави уряду та голови ВР, а також низки посадовців під час спільної наради, передає кореспондент Mind.

«Внести на розгляд парламенту законопроект про державний бюджет України на 2020 рік , який має на меті стимулювання економічного зростання. Термін: до 15 вересня 2019 року. Відповідальні прем'єр-міністр України Олексій Гочарук, міністр фінансів Оксана Маркарова», – сказав президент.

Також він доручив для запровадження ринку землі розробити та внести на розгляд парламенту законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасувати мораторій на продаж землі до 1 жовтня 2019 року. Відповідальними за це питання президента призначив прем'єр-міністра та міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Мілованова.

Крім того Зеленський доручив «пояснити суспільству що ніхто ні в кого не буде забирати землю» та роз’яснити, що  земельна реформа «спрямована на розвиток українського фермерства і захисть в першу чергу інтересів дрібного власника».

«Прийняти закон про ринок земель сільськогогосподарського призначення та скасувати мораторій на продаж землі. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні – голова ВР Дмитро Разумков, голова депутатської фракції «Слуга  народу» Давід Арахамія, голова комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський», – розпорядився президент.

Він зобов'язав Гочарука і Мілованова наповнити 100%-ою інформацією про земельні ділянки державній земельний кадастр до 1 січня 2010 року.

Для запуску масштабної приватизації президент доручив парламенту прийняти законопроект про скасування переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації  до 1 жовтня 2019 року. При тому відповідальними за це питання Зеленський призначив Розумкова та Арахамію. Уряду він доручив сформувати перелік стратегічних підприємств, які не підлягають приватизації. Відповідальними за цей напрямок також визначено Гончарука і Мілованова.

Крім того глава держави доручив передати не менше 500 підприємств Фонду державного майна(ФДМ) для малої приватизації через систему «Прозоро-продажі». Це має бути зроблене до 1 грудня 2019 року під керівництвом тих же Гончарука та Мілованова.

Підготовка великих державних компаній до приватизації і залучення інвестиційних радників має відбутися до 1 грудня 2019 року. Гончаруку та Мілованов мають забезпечити проведення першого конкурс з приватизації, який має бути проведений не пізніше 1квітня 2020 року.

Для реформування фінансового сектору Зеленський доручив парламенту прийняти закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг. Цей закон передбачає розподіл функцій між Національним банком (НБУ) і Національно комісію з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Відповідальними за ухвалення цього закону до 1 жовтня 2019 року Зеленський призначив Арахамію та Разумкова, а також попросив до них долучитись першого заступника голови ВР Руслана Стефанчука.

До 1 жовтня 2019 року президент доручив парламенту ухвалити закон про концесію, адже, це, на його думку, сприятиме стимулюванню інвестицій. При тому відповідальними за цей напрямок роботи він також визначив Разумкова та Арахамію і попросив голову комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталуху долучитись до роботи. Їм же  у вказані терміни доручено  забезпечити ухвалення парламентом закону «Про оренду державного і комунального майна».

Крім того Зеленський доручив провести переговори і укласти угоди про розподіл продукції з переможцями конкурсів на надрокористування до 1 грудня 2019 року. Відповідальними президент призначив Гончарука та Маркарову, а також міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля.

Прийняти закон щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні та посилення захисту іноземних інвестицій до 1 січня 2020 року. Відповідальними за цей напрямок визначено також Разумкова, Арахамія та Наталуху.

Для поліпшення бізнес-клімату президент доручив Гончаруку, Маркаровій та голові НБУ Якову Смолію створити умови для зниження комерційними банками кредитних ставок та доступності кредитування бізнесу та іпотеки до 1 жовтня 2019 року.

Разумкову, Арахамії, Гончаруку та міністру соціальної політики Юлії  Соколовській  президент доручив забезпечити доопрацювання та ухвалення до 1 січня 2020 року нової редакції трудового кодексу України.

Крім того, він доручив Гончаруку та Мілованову затвердити план по дерегуляції та надання дозвільних документів в електронну форму до кінця року. Має бути сформовано ТОП – 30 найбільш популярних сервісів, які згодом мають бути переведені в електронну форму.

Гончаруку, Мілованову та Оржелю, а також голові НКРЕКП  Оксані Кривенко Зеленський доручив до 1 січня 2020 року спростити порядок та зменшити вартість підключення для громадян до електричних і газових   мереж, якими володіють приватні монополісти.

До 1 жовтня 2019 року Гончаруку і Маркаровій доручено підготувати та внести до парламенту законопроект про службу фінансових розслідувань, при тому до 1 грудня 2019 року цей законопроект має бути ухвалений, за що відповідальними Зеленський визначив Розумкова Арахамію та голову комітету з питань фінансової, податкової та митної політики  Данила Гетманцева.

Раніше Mind писав, що Уряд заборонить паперовий документообіг між держорганами вже з жовтня 2019 року. 2020 рік має стати роком цифровізації держави.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті