Після звільнення Цемаха буде важко допитати - Міжнародна слідча група
Утім це не зупинить судовий розгляд щодо чотирьох підозрюваних у збитті літака, який має розпочатися в Нідерландах наступного року

Міжнародна слідча група (JIT), яка розслідує справу про збиття літака Boeing-777 рейсу MH17, побоюється, що їй буде важко допитати колишнього «командувача ППО» Слов'янської бригади самопроголошеної «ДНР» Володимира Цемаха після його звільнення судом. Про це повідомляє DW.
«Ми б хотіли, щоб його можна було допитати в рамках розслідування, і, звісно, нам було б шкода, якщо ми не зможемо цього зробити через його звільнення», – заявила речниця JIT Брехтьє ван де Мосдейк.
За її словами, звільнення Цемаха ускладнює можливість допиту. Ван де Мосдейк при цьому запевнила, що судовий розгляд щодо чотирьох підозрюваних у збитті літака, який має розпочатися в Нідерландах наступного року, «відбудеться, як і планувалося».
Вона також зазначила, що JIT хотіла поговорити з Цемахом, але «тепер це буде складно». Речниця висловила побажання слідчої групи, щоб той «залишався в Україні, щоб ми могли з ним поговорити»
Ван де Мосдейк зазначила, що неможливість допиту Цемаха не означає, що «розслідування справи MH17 буде зупинено, воно триватиме». При цьому речниця відмовилася відповісти на запитання про те, чи намагалися слідчі JIT допитати Цемаха після того, як його затримали українські спецслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок заявив, що перебуває в «тісному контакті з українською владою» щодо ситуації із звільненням Цемаха.
Між тим, агенція «Інтерфакс» повідомила, що прізвище Цемаха є у списках на обмін між РФ та Україною.
Раніше того ж дня, Апеляційний суд Києва звільнив з-під арешту під особисте зобов'язання колишнього командира ППО Володимира Цемаха, якого українські спецслужби затримали на непідконтрольній Києву території Донбасу і якого потім звинуватили в тероризмі.
Одразу після цього президент Путін анонсував «масштабний» обмін утримуваними під вартою осіб між Росією і Україною.
Як повідомлялось, депутати Європейського парламенту написали листа президенту Володимиру Зеленському з проханням не виконувати прохання Москви видати в рамках обміну полоненими українського громадянина Цемаха, якого підозрюють у причетності до трагедії МН17. Свій підпис поставили 40 політиків.
Нагадаємо, що Міжнародна слідча група прагне притягнути до кримінальної відповідальності осіб, підозрюваних у збитті літака в небі над Донбасом. влітку 2014 року Досі група слідчих звинуватила в причетності до цього злочину чотирьох осіб, з яких троє росіян і один українець, однак Цемах не входить до цього числа.
Судовий розгляд справи чотирьох підозрюваних має розпочатися в березні наступного року в Нідерландах. Утім, мабуть, ніхто з підозрюваних не постане перед судом у Нідерландах, адже Росія та Україна забороняють екстрадицію своїх громадян.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].