Нацрада призначила телеканалу «ZIK» позапланову виїзну перевірку

Нацрада призначила телеканалу «ZIK» позапланову виїзну перевірку

Причиною стали заяви двох юридичних осіб ТРК «МІСТ ТБ» та «Телерадіокомпанія «Нові комунікації»

Этот материал также доступен на русском
Нацрада призначила  телеканалу «ZIK» позапланову виїзну перевірку
Фото: Facebook/Zik

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила  телеканалу «ZIK» позапланову виїзну перевірку через зафіксовану в серпні відсутність мовлення на супутнику. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Причиною стали заяви двох юридичних осіб ТОВ – ТРК «МІСТ ТБ», м. Львів (логотип «ZIK») та ТОВ «Телерадіокомпанія «Нові комунікації» (логотип «Z ZIK») щодо зміни кінцевого бенефіціарного власника.

Так, у супутникових ліцензіях ТРК «МІСТ ТБ» і телерадіокомпанії «Нові комунікації» та ліцензії на багатоканальне загальнонаціональне телебачення телемережі МХ-3 «Нових комунікацій» кінцевим бенефіціарним власником зазначено  Козака Тараса Романовича.

Також за результатами моніторингу супутникового мовлення ТРК «МІСТ ТБ» від 27 серпня 2019 року зафіксовано відсутність мовлення за параметрами, вказаними в ліцензії, що є ознакою порушення вимог частини сьомої статті 27 та пункту а) частини першої статті 59 закону «Про телебачення і радіомовлення».

Національна рада, керуючись частиною першою статті 70 цього закону, статтею 13 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», абзацом третім пункту 3 розділу ІІІ Інструкції про порядок здійснення моніторингу телерадіопрограм, проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги призначила позапланову виїзну перевірку діяльності цього мовника.

Раніше повідомлялося, що телеканал NewsOne оскаржує в Окружному адміністративному суді Києва рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про призначення позапланової перевірки телеканалу. 

Нагадаємо: у серпні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення повідомила про плани звернутися до суду з проханням анулювати ліцензію телеканалу NewsOne.

До цього Нацрала зафіксувала порушення в ході позапланової перевірки телеканалу «NewsOne» у зв'язку з наміром провести телеміст з російським телеканалом «Росія 1».

Як повідомляв Mind, телеканал «NewsOne», збирався провести телеміст «Треба поговорити» 12 липня з російським державним телеконалом «Росія 1». У відповідь на це секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк повідомив, що наразі в РНБО шукають шляхи вирішення ситуації, що склалася.

Після низки заяв українських політиків щодо такого телемосту, телеканал скасував його проведення. Пізніше СБУ та Генпрокуратура повідомили про зв'язок бенефіціара NewsOne з банком, що фінансує війну. Мовляв через «Промсвязьбанк», з яким ГПУ пов'язує NewsOne, здійснюється фінансування оборонного замовлення РФ.

Пізніше стало вдіомо, що Нацрада перевірить «NewsOne» на дотримання законодавства України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті