Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
СБУ та Генпрокуратура повідомили про зв'язок бенефіціара NewsOne з банком, що фінансує війну

СБУ та Генпрокуратура повідомили про зв'язок бенефіціара NewsOne з банком, що фінансує війну

Через «Промсвязьбанк», з яким ГПУ пов'язує NewsOne, здійснюється фінансування оборонного замовлення РФ

СБУ та Генпрокуратура повідомили про зв'язок бенефіціара NewsOne з банком, що фінансує війну
Фото: wikipedia

Один з бенефіціарів українського телеканалу NewsOne є співвласником російського «Промсвязьбанка», через який Кремль фінансує війну проти України. Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає Інтерфакс-Україна.

«Нами отримано інформацію про те, що кінцевим бенефіціаром, власником NewsOne є кіпрська компанія, керівниками якої є відповідні громадяни Республіки Кіпр. Один з них є одночасно співзасновником іншої кіпрської компанії, яка є співвласником російського ПАТ» Промсвязьбанк «, – сказав він.

«Промсвязьбанк» визначено країною-агресором як банк, через який здійснюється фінансування оборонного замовлення Російської Федерації.

«Таким чином, через одну людину пов'язаний російський банк, який проводить фінансування, в тому числі війни проти України. З іншого боку, він же є бенефіціаром українського телеканалу NewsOne. З моєї точки зору, це достатня інформація для того, щоб РНБО прийняла санкції до цього телеканалу «, – сказав генпрокурор.

Інформація про бенефіциарних власників отримана СБУ і ГПУ

«Ця інформація є достатньою для скликання РНБО і введення санкцій проти пов'язаного з тероризмом телеканалу. Санкції, зокрема, передбачають анулювання ліцензій, заборону користування радіочастотним ресурсом України, припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування», – пояснив він.

«Промсвязьбанк» – російський державний банк. Повне найменування – Товариство з обмеженою відповідальністю «Промсвязьбанк». У діловій практиці часто використовується скорочення ПСБ. Штаб-квартира – в Москві.

З 1999 року по 2011 рік фінансував Сатурн (футбольний клуб, Раменське) За рішенням уряду Росії, з 2018 року – опорний банк для здійснення операцій за державним оборонним замовленням і великим державним контрактами. Банк входить в список з одинадцяти системно значущих кредитних організацій за версією Банку Росії.

За величиною активів «Промсвязьбанк» входить в ТОП-10 російських банків (9 місце) і займає 15-е місце серед кредитних організацій Центральної та Східної Європи за розміром власного капіталу.

Нагадаємо: український NewsOne, який належить Віктору Медведчуку, та російський пропагандистський телеканал «Росія 1» анонссували проведення телемосту «Треба поговорити», запланованого на 12 липня.

У РНБО назвали цю ідею пропозицією «з’єднати» внутрішньокремлівську пропаганду з її філіалом у Києві.

Між тим, телеканал NewsOne, який збирався вести телеміст пояснив, що це буде розмовою між «звичайними людьми України та Росії: без політики, без політиків».

«Сьогодні, коли щодня гинуть українські солдати, а політики попередньої і теперішньої влади продовжують діяти, ми вважаємо своїм журналістським обов'язком вийти на такий відкритий діалог між народами України і Росії. І ми хочемо змусити політиків йти на переговори заради миру», – йдеться в повідомленні каналу.

Але пізніше стало відомо, що телеміст скасовано через «прямі погрози фізичної розправи «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті