Захворіло у світі
5,697,334
Померло у світі
355,758
Вилікувалось у світі
2,352,278
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Уряд пропонує Раді створити боргове агентство для управління держборгом

Уряд пропонує Раді створити боргове агентство для управління держборгом

Також КМ просить ратифікувати низку угод щодо подвійного оподаткування та змінити Податковий кодекс

Уряд пропонує Раді створити боргове агентство для управління держборгом
Постійний представник КМ у ВР Ірина Верещук
Фото: УНІАН\ Ірина Верещук

Уряд пропонує парламенту ухвалити закон, що передбачає створення боргового агентства для керувати державним боргом. Також уряд просить ВР внести зміни до Податкового кодексу та ратифікувати шість угод з низкою країн щодо подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням. Про це під час засідання погоджувальної ради  повідомила постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді  Ірина Верещук, передає кореспондент Mind.

Серед законопроектів щодо внесення змін до чинного законодавства, які будуть розглядатись ВР 10 вересня, за є проект закону про внесення змін до Бюджетного кодексу.

«Цей законопроект розроблено на виконання закону про держбюджет на 2019 рік, яким передбачено видатки на створення агентства з управління державним боргом та середньострокової стратегії управління державним боргом на 2019 – 2022 роки з метою створення боргового агентства України. Цей законопроект направлений на впровадження агентської моделі управління державним боргом та гарантованим державою боргом шляхом створення Боргового агентства. Агентська модель управління державним боргом відображає найкращі європейські практики. Це нова для України модель, вона має покращити якість управління державним боргом та державними фінансами у цілому», – каже вона.

Також Кабмін подає на розгляд ВР законопроект про внесення змін до Податкового кодексу у зв’язку із ратифікацією угоди з урядом США для поліпшення виконання податкових правил і застосування положень закону США про податкові вимоги до іноземних рахунків FATCA.

«Зазначені зміни до Податкового кодексу стосуються, серед іншого, отримання податкової інформації контролюючими органами від фінансових установ, а також накладення санкцій за ненадання відповідних звітів від фінансових установ», – зазначила представник уряду в парламенті.  

Законопроект про внесення змін до деяких законів у зв’язку з ратифікацією угоди з урядом США для поліпшення виконання податкових правил і застосування положень закону про податкові вимоги до іноземних рахунків FATCA. Цей законопроект пропонує зміни до закону про банки та банківську діяльність  в частині порядку розкриття банківської таємниці, а також закону про депозитарну систему України в частині порядку доступу до інформації в системі депозитарного обліку.

При тому Верещук уточнила, що хоч зараз перед Кабінетом Міністрів стоять такі пріоритетні завдання, як програма діяльності уряду та держбюджет на 2020 рік, Кабмін спрямовує до ВР шість законопроектів про ратифікацію міжурядових угод в рамках міжнародної співпраці у сфері оподаткування.

Зокрема уряд передасть на розгляд ВР проект закону про ратифікацію угоди між урядом України та урядом США для поліпшення виконання податкових правилі застосування положень закону США про податкові вимоги до іноземних рахунків FATCA, про ратифікацію протоколу про внесення змін до Конвенції між урядом України і урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування  за запобігання подвійним ухиленням стосовно податків на доходи, про ратифікацію  протоколу між урядом України та Великобританії та Північної Ірландії про внесення змін до конвенції між урядом України і урядом Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії про усунення  подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і приріст вартості майна, вчиненої у  Лондоні 10 лютого 1993 року.

Також депутатам буде запропоновано ухвалили законопроект про ратифікацію угоди між урядом України та урядом Малайзії про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно  податків на доходи та протоколу до неї, про ратифікацію протоколу між урядом України і урядом Турецької Республіки про внесення змін до угоди між урядом України та урядом Турецької республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на дохід і майно,  а також про ратифікацію протоколу між урядом України і швейцарською Федеральною Радою про внесення змін до Конвенції між урядом України і швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи  і на капітал і протоколу до неї, вчинений у місті Києві 30 жовтня 2000 року.

Верещук попросила профільні комітети розглянути ці законопроекти  якомога оперативніше, щоб найближчим часом вони були винесені на розгляд всієї ВР.  

Вищевказані шість законопроектів включаються до порядку  денного сесії без голосування про включення до порядку денного, нагадала Верущук.

Раніше Mind писав, що у липні державний та гарантований державою борг у  склав 2,06 трлн грн. Державний та гарантований державою внутрішній борг – 820,92 млрд грн (39,72%) або $32,72 млрд.

Також повідомлялося, що 3 вересня 2019 року Міністерство фінансів України сплатило 1,1 млрд грн  за боргами минулих років, що фактично стало рекордом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті