НБУ зняв ліміт з репатріації коштів іноземними інвесторами

НБУ зняв ліміт з репатріації коштів іноземними інвесторами

Спрощення процедури повернення іноземних інвестицій також сприятиме їх подальшому припливу в Україну

НБУ зняв ліміт з репатріації коштів іноземними інвесторами
Фото: УНІАН

Іноземні інвестори зможуть репатріювати кошти від продажу цінних паперів і корпоративних прав без лімітів. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

У межах валютної лібералізації і для подальшого поліпшення інвестиційного клімату Нацбанк скасував щомісячний ліміт у сумі 5 млн євро на репатріацію коштів від продажу цінних паперів, корпоративних прав, а також коштів, отриманих унаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземними інвесторами.

Також розширено перелік операцій, які дозволяється здійснювати за рахунками нерезидентів. Зокрема, на поточні рахунки фізичних осіб-нерезидентів дозволено зарахування коштів в гривнях, отриманих в якості дивідендів, процентних доходів за цінними паперами та інших доходів за об’єктами прав власності в Україні, що не пов’язані з їх відчуженням, продажем, ліквідацією або зменшенням статутного капіталу.

НБУ зняв ліміт з репатріації коштів іноземними інвесторами

Зазначені послаблення разом з раніше скасованим обмеженням на репатріацію дивідендів дають змогу нерезидентам гнучкіше розпоряджатися власними коштами як в іноземній валюті, так і в гривні.

Спрощення процедури повернення іноземних інвестицій також сприятиме їх подальшому припливу в Україну. Крім цього, для уникнення різночитань Національний банк уточнив, що чинний е-ліміт у 2 млн євро/рік для інвестицій юридичних осіб-резидентів за кордон поширюється також на придбання цінних паперів іноземних емітентів та облігацій зовнішньої державної позики України.

Чергові валютні послаблення затверджені постановою правління НБУ №113 від 9 вересня 2019 року «Про затвердження змін до положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валют». Вони набувають чинності 10 вересня 2019 року.

Нагадаємо: система електронних платежів НБУ буде працювати у цілодобовому режимі з ІІ кварталу 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію