Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Парламент ухвалив за основу внесення змін в закон про прокуратуру

Парламент ухвалив за основу внесення змін в закон про прокуратуру

Ним передбачено утворення офісу генпрокурора та надання йому права ліквідовувати та реорганізовувати регіональні прокуратури

Парламент ухвалив за основу внесення змін в закон про прокуратуру
фото twitter.com/verkhovna_rada

Народні депутати ухвалили в першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури (1032).  За таке рішення проголосували – 287 народних депутатів, проти – 32, утримались – 25, передає кореспондент Mind.

З ухвалення у 2014 році закону про прокуратуру розпочався етап реформування прокуратури – прокурори були позбавлені функції загального нагляду, що є вимогами Ради Європи до України ще з 1995 року. А з початком роботи Державного бюро розслідувань, прокуратура також позбавилася функції досудового розслідування. Після ухвалення зазначеного закону в органах прокуратури не відбулося повноцінного кадрового перезавантаження з метою очищення лав прокурорів від осіб, які не відповідають вимогам доброчесності і професійності.

Ухваленим сьогодні в першому читанні законопроектом вносяться зміни до закону «Про прокуратуру», а також до низки інших законів, пов’язаних переважно із необхідністю зміни назв органів прокуратури.

Так замість чинної структури органів прокуратури  передбачено побудову після проведення атестації прокурорів нової структури у вигляді: Офіс генерального прокурора, обласні прокуратури, окружні прокуратури.

Окрім цього передбачено надання генеральному прокурору права ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури.

Передбачається також ліквідація військових прокуратур, але при цьому встановлюється право  генерального прокурора у разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу офісу генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

Буде зменшено максимальну кількості працівників органів прокуратури з 15000 до 10000 осіб.

Генпрокурору надається повноваження затверджувати:  стратегію розвитку прокуратури; систему оцінювання якості роботи прокурорів; порядок вимірювання та регулювання навантаження на прокурорів; порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов’язків, встановлених для відповідної адміністративної посади.

Передбачається надання можливості для всіх кандидатів із вищою юридичною освітою та стажем роботи у сфері права брати участь у відборі на заміщення посад в усіх органах прокуратури, право перетворення Національної академії прокуратури України на Тренінговий центр прокурорів України.

Крім того передбачене підвищення базового посадового окладу прокурора з 12 до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Встановлення обмеження в розмірі 25% для максимального розміру премії прокурора за результатами календарного року, яка нараховується виключно відповідно до оцінки роботи прокурора.

Варто зазначити, що депутати ВР ухвалили рішення про скорочення терміну  підготовки даного законопроекту до розгляду у другому читанні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті