Захворіло у світі
11,694,766
Померло у світі
540,157
Вилікувалось у світі
6,353,451
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Рада внесла зміни до закону про приватизацію державного і комунального майна

Рада внесла зміни до закону про приватизацію державного і комунального майна

Депутати ліквідували право парламенту створювати спеціальну комісію з питань приватизації

Рада внесла зміни до закону про приватизацію державного і комунального майна
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив за основу та в цілому внесення змін до закону «Про приватизацію державного і комунального майна» (1037). За таке рішення проголосували -313 депутатів, проти – 3,  утрималось – 4, не голосувало – 77, передає кореспондент Mind.

Цим законопроектом передбачається вилучення статті 9 закону «Про приватизацію державного і комунального майна», яка суперечить нормам Конституції, зокрема її статтям 85 та 89, за якими створення спеціальних контрольних комісій до повноважень Верховної Ради не віднесено.

Цією статтею було встановлено, що «з метою забезпечення контролю за здійсненням приватизації, додержанням законодавства України про приватизацію та аналізу її наслідків з числа депутатів утворюється Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради з питань приватизації. Положення про Спеціальну контрольну комісію з питань приватизації та її склад затверджуються Верховною Радою».

Зазначимо, що у ВР попередніх скликань працювала Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації.

Нагадаємо, 2 вересня 2019 року, як писав Mind, для запуску масштабної приватизації президент доручив парламенту прийняти законопроект про скасування переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації  до 1 жовтня 2019 року. При тому відповідальними за це питання Зеленський призначив голову ВР Дмитра Розумкова та голову фракції Давида Арахамію.

Уряду він доручив сформувати перелік стратегічних підприємств, які не підлягають приватизації.

Крім того глава держави доручив передати не менше 500 підприємств Фонду державного майна (ФДМ) для малої приватизації через систему «Прозоро-продажі». Це має бути зробленео до 1 грудня 2019 року.


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті