Між Китаєм та Німеччиною розгорівся дипломатичний конфлікт через гонконзького активіста
Китай вважає, що влада ФРН не повинна була вести бесіду з Джошуа Воном

Посол Німеччини в Китаї був викликаний в китайське МЗС в знак «глибокого невдоволення» китайської влади. Про це повідомив посол КНР в Німеччині Ву Кен в середу, 11 вересня, описавши ситуацію як «велике розчарування з китайського боку», передає Deutsche Welle.
Влада Китаю незадоволена візитом до Берліну гонконгського активіста Джошуа Вона, який на одному з заходів 9 вересня вів бесіду з міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом. Офіційний Берлін заявив, що зустріч не мала офіційного характеру, а контакти з представниками громадянського суспільства «є абсолютно нормальною процедурою». Проте Китай звинуватив Німеччину в «акті неповаги» і «втручанні у внутрішні справи».
Тим часом Джошуа Вон, перебуваючи в Німеччині, 11 вересня закликав Берлін припинити постачати в Гонконг поліцейське обладнання, яке органи правопорядку використовують для придушення масових демонстрацій. За його словами, гумові кулі і водомети постачаються в Гонконг з Німеччини, США і Великобританії.
«Німеччина і решта світу не повинні закривати очі на те, що відбувається в Гонконзі», – підкреслив він. За словами активіста, гонконгівську поліцію не слід недооцінювати – застосування сили досягло «надзвичайного рівня», від якого страждають і випадкові перехожі. Крім того, поліція перешкоджає медичній допомозі пораненим – затримання проводяться і в лікарнях.
Джошуа Вон на початку вересня звернувся до канцлера Німеччини Ангели Меркель з відкритим листом напередодні її візиту в Китай.
«Нам протистоїть диктаторський режим, який не допускає основних свобод і чинить все більше насильницьких дій, тож існує тенденція повторення масового вбивства на площі Тяньаньмень», – написав 22-річний Вон, попросивши Меркель про особисту зустріч. Однак Меркель під час свого візиту в Китай не зустрілася з Воном.
У Гонконзі з початку червня не вщухають масові демонстрації. Вони почалися як протест проти закону про екстрадицію правопорушників у Китай – на думку протестувальників, закон міг дати можливість відправити назад у Китай всіх дисидентів, які втекли в Гонконг від китайської влади.
Після того, як скандальний закон було відкликано, протести перетворилися на загальну вимогу зменшити вплив Китаю в регіоні, проведення демократичних реформ, запровадження загального виборчого права, відставки глави адміністрації Гонконгу Керрі Лам, а також незалежного розслідування випадків поліцейського насильства.
Джошуа Вон Чіфун – один з найбільш впливових активістів протестного руху в Гонконзі. За участь в акціях протесту він вже неодноразово затримувався поліцією і був засуджений гонконзькими судами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].