Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Мінінфраструктури передало ВМС аварійно-рятувальне судно «Олександр Охрименко»

Мінінфраструктури передало ВМС аварійно-рятувальне судно «Олександр Охрименко»

Наразі судно технічно справне, кілька років тому на ньому відбувся капітальний ремонт

Мінінфраструктури передало ВМС аварійно-рятувальне судно «Олександр Охрименко»
Фото: Міноборони

Військово-Морські Сили Збройних Сил України (ЗСУ) найближим часом поповняться аварійно-рятувальним судном «Олександр Охрименко». Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

Рішення про передачу зі сфери управління Міністерства інфраструктури України до вітчизняного оборонного відомства вже прийнято.

«Подібного універсального судна у національних ВМС ніколи не було. Можливості та тактико-спеціальні характеристики судна дозволятимуть залучати його до проведення пошуково-рятувальних робіт у морі з наданням допомоги аварійним надводним кораблям, підводним човнам та літальним апаратам, рятування екіпажів та буксирування пошкоджених об’єктів. Судно доцільно застосовувати для забезпечення всього спектру водолазних, суднопідйомних, підводно-технічних, гідрографічних, науково-дослідницьких та інших спеціальних робіт», ‒ підкреслив начальник пошуково-рятувальної служби управління оперативного (бойового) забезпечення штабу командування ВМС ЗСУ капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

Крім того, судно можна використовувати в заходах протимінного забезпечення в акваторіях Азово-Чорноморського регіону, а це, зокрема, пошук, ідентифікація та знешкодження вибухонебезпечних предметів. У планах командування ВМС застосовувати це багатофункціональне судно для проведення випробувань не лише перспективних зразків водолазної техніки, спорядження та засобів забезпечення водолазних спусків, але й радіогідроакустичних станцій різного типу тощо.

Наразі судно технічно справне, кілька років тому на ньому відбувся капітальний ремонт. Засоби навігації та зв’язку знаходяться в робочому стані. На борту є водолазна станція, барокамера та інше водолазне майно для виконання завдань.

«Особливістю судна є те, що на ньому розміщене устаткування для перевезення великогабаритних вантажів, крім того, є спеціальні об’ємні цистерни з прісною водою та резервуари для палива. Ці можливості судна дозволять оперативно доставити воду та паливо до кораблів, які несуть, наприклад, бойове чергування в морі. Ще однією особливістю судна є обладнання для збору нафтопродуктів з поверхні води. Тобто в разі виникнення техногенних катастроф або стихійного лиха на морі, «Олександр Охрименко» може ефективно застосовуватися для мінімізації наслідків лиха. Також на судні встановлені протипожежні насоси та лафети для гасіння пожежі», ‒ додає капітан Нестеров.

Нагадаємо: Служба безпеки України спільно з Головною військовою прокуратурою, ДП «Укроборонсервіс» та Миколаївською митницею 2 серпня, забезпечили передачу Міністерству оборони зенітно-ракетного комплексу С-125 «Пєчьора».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті