Міністр МВС Естонії пропонує відібрати в України безвізовий режим

Міністр МВС Естонії пропонує відібрати в України безвізовий режим

Він називає Україну «троянським конем» для Європи

Міністр МВС Естонії пропонує відібрати в України безвізовий режим
фото Shutterstock

Міністр внутрішніх справ Естонії, голова Консервативної народної партії Март Хельме розпорядився з'ясувати, чи можна скасувати безвізовий режим для громадян України, які масово приїжджають до Естонії, передає espreso.tv із посиланням на естонський портал ERR.ee.

Хельме заявив, що надасть парламенту Естонії відповідні законодавчі ініціативи уже цієї осені.

Міністр вважає, що Україна, як тільки отримала безвізовий режим, стала для Європи «троянським конем».

«Троянським конем, зокрема, і для Росії, тому що ті, хто приїжджають сюди, не стільки українці, як росіяни зі сходу України, зросійщені українці або просто гомо-совєтікуси. Цей міграційний тиск зі сходу на нас дуже сильний, і він продовжує посилюватися», – підкреслив Март Хельме.

На думку міністра, повністю скасувати міграцію не можливо, але Естонія повинна мати можливість вирішувати, кого, в якій кількості, на який термін і на яких умовах впускати в країну.

У свою чергу, міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу заявив, що скасувати право безвізового режиму для громадян України неможливо і це не в інтересах Естонії.

«Одностороннє скасування короткострокового безвізового режиму для громадян України з боку Естонії юридично неможливе», – сказав Рейнсалу.

«Крім виконання Україною об'єктивних умов, це рішення було чітким політичним кроком Євросоюзу, і відмова від нього не відповідає нашим інтересам в підтримці інтеграції України в Євросоюз», – пояснив він.

«Навіть Путін не називав Україну троянським конем для Європи. Тепер це зробив член уряду Естонії», – заявив віце-голова комісії із закордонних справ естонського парламенту Марко Міхкельсон.

«Від системи безвізових відносин Естонія завжди більше виграє, ніж втрачає. Україна не є проблемою незаконної імміграції. Не будемо забувати, що Україна і за нас бореться проти російської агресії», – додав Міхкельсон.

Нагадаємо, посол ЄС у Росії заявив, що Євросоюз не видаватиме візи кримчанам з російськими паспортами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію