Toyota тестує Prius із сонячними батареями на даху

Toyota тестує Prius із сонячними батареями на даху

У сонячний день без електричного підживлення автомобіль може проїхати 56 км

Toyota тестує Prius із сонячними батареями на даху
All News Videos

Японська  Toyota Motor Corp, вдало втіливши проект із розробкою для супутників ультратонких сонячних батарей, експериментує з Prius на сонячних батареях, завдяки чому автомобіль зовсім не потребує підключення до джерела електроенергії, пише Reuters.

В рамках демонстраційного проекту, що фінансується урядом Японії, інженери Toyota встановили сонячні панелі, розроблені Sharp Corp, на капоті, даху і задньому склі, щоб побачити, скільки енергії може генерувати сонце. Хоча сонячні елементи дуже тонкі – всього 0,03 міліметра, загальна вага панелей склала 80 кг.

Електрика від панелей надходить безпосередньо в акумулятор, тому Prius може заряджатися під час руху або на парковці.

В сонячний день заряду може бути достатньо для проїзду до 56 км, і ця відстань перевищує 47 км, які в середньому щодня проїжджає американець, згідно з дослідженням Фонду безпеки дорожнього руху.

Але продуктивність швидко падає, якщо погода хмарна. При використанні в реальних умовах в таких умовах Prius повинен бути підключений для зарядки.

За словами провідного інженера проекту Toyota Сатоши Шизуки, комерційне використання подібних систем відбудеться як мінімум через кілька років.

Нагадаємо, Toyota випустить для гостей і учасників Олімпади-2020 електричні шатли для переміщення по території олімпійського містечка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію