ВР ухвалила за основу законопроект щодо викривачів корупції

ВР ухвалила за основу законопроект щодо викривачів корупції

Ним пропонується платити викривачам корупціонерів 10% від їх незаконних статків

ВР ухвалила за основу законопроект щодо викривачів корупції
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила за основу проект закону «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції (1010). За таке рішення проголосували 283 народних депутатів, проти – 20, утримались – 49, не голосували – 49, передає кореспондент Mind.

Пропонується перейти до практики передових європейських країн і передбачити можливість матеріальної винагороди для тих осіб, які викривають корупціонерів.

«Матеріальна винагорода передбачається, коли мова йде про статки, про суми, які більше ніж у 5000 разів перевищую неоподаткований мінімум громадян, тобто мова йде про $0,5 млн за великим рахунком. Викривачі будуть отримувати 10%, але не більше, ніж 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – повідомив представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславский.

Народний депутат з фракції «Європейська солідарність» Вікторія Сюмар  зазначила, що попри хороші наміри, які закладаються в цьому законопроекті, його необхідно доопрацювати, щоб він не став інструментом корупції в правоохоронних органах, «які в такий спосіб можуть зливати інформацію для того щоб отримати 10% від реалізованого продажу майна, яке потім, доказавши, що воно було легальним, ніхто не зможе його повернути і щоб це не стало інструментом для рейдерства».

Законопроектом пропонується внесення змін до закону «Про запобігання корупції» стосовно визначення правового статусу викривачів корупції, їх прав та гарантій захисту; забезпечення умов для розкриття інформації про корупцію; унормування порядку розкриття викривачем корупції інформації; звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення; забезпечення державного захисту викривачів корупції, зокрема захисту їх трудових прав.

Також у документі йдеться про низкц взаємоузгоджених змін до Кодексу законів про працю України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Цивільного кодексу , Кримінального процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу , Кодексу адміністративного судочинства України, законів України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», «Про звернення громадян», «Про безоплатну правову допомогу», «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про запобігання впливу корупційних правопорушень на результати офіційних спортивних змагань».

Раніше Mind писав, що парламент ухвалив за основу законопроект про конфіскацію незаконно набутого майна держпосадовцями. В разі його остаточного ухвалення передбачається запровадження кримінальної відповідальність за незаконне набуття державними посадовцями активів, що коштують більше 15 000 неоподатковуваних мінімумів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію