Парламаент ухвалив за основу зміни до Податкового кодексу щодо сплати податків і зборів

Парламаент ухвалив за основу зміни до Податкового кодексу щодо сплати податків і зборів

Передбачається що це дозволить запровадити системи сплати податків і зборів через електронний кабінет платника податків

Парламаент ухвалив за основу зміни до Податкового кодексу щодо сплати податків і зборів
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив за основу проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (1051). За таке рішення проголосували  262 народних депутати, проти – 1,  утримались – 23, не голосували – 79, передає кореспондент Mind.

«Основною метою законопроекту є спрощення процедури розрахунків платників податків з бюджетами через запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний соціальний внесок), крім сплати податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового», – зазначається в пояснювальній записці.

Законопроект передбачає запровадження системи сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом, крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, єдиного соціального внеску через електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державного казначейства.

Перевагами запровадження єдиного рахунку є спрощення сплати платниками податкових платежів, зменшення кількості помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платником, підвищення рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів.

Також депутати схвалили за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (№1049). Це ріщення підтримали 269 народних депутатів, протии – 0, утримались – 25, не голосували – 84.

Цей законопроект є взаємопов’язаним із проектом Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» і має на меті забезпечити ефективне функціонування єдиного рахунку та встановлення заборони щодо звернення стягнення та накладення арешту на кошти на такому єдиному рахунку платників податків, яке можливе тільки після одночасного внесення змін до Податкового кодексу України, закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та закону «Про виконавче провадження».

Варто додати що народний депутат з фракції «Єропейська Солідарність», член комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна на свій сторінці у Facebook написала, що запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів та ЄСВ не є новою, адже ще 2016 року, Парламент зобов’язав Міністерство фінансів розробити систему використання єдиного рахунку.

На думку Южаніної, має бути створений такий «єдиний рахунок», з якого б гроші, перераховані платником, списувалися податковою, а зобов'язання платника вважалося б виконаним у разі достатності грошей на казначейському рахунку для покриття його зобов'язань.

«Також вдалося б вирішити питання з поверненням переплат, яке розтягується на місяці, а часом і роки», – вважає Южаніна.

Вона зазначила що аби справді було покладено початок розробки такої системи,  де б відповідальність було перекладено з платника на податковий орган, ухвалені законопроекти мають бути не просто перероблені, а повністю переписані до розгляду їх у другому читанні.

Зазначимо, що окрім ухвалення парламентом вказаних вище законопроектів за основу,  депутати скоротили терміни їх підготовки до розгляду у другому читанні вдвічі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті