Захворіло у світі
20,643,028
Померло у світі
749,764
Вилікувалось у світі
12,846,169
Захворіло в Україні
86,140
Померло в Україні
1,992
Вилікувалось в Україні
46,216
«Газпром» ігнорує рішення Суду ЄС, німецький регулятор погрожує штрафом

«Газпром» ігнорує рішення Суду ЄС, німецький регулятор погрожує штрафом

Російська компанія не виконує вирок суду і не зменшує обсяги прокачування газу по OPAL

«Газпром» ігнорує рішення Суду ЄС, німецький регулятор погрожує штрафом
фото Shutterstock

Федеральне мережеве агентство Німеччини Bundesnetzagentur з метою виконання рішення Суду ЄС ухвалило рішення про наглядові заходи щодо «Газпрому» та OPAL Gastransport – компанії-оператора газопроводу OPAL, який є наземним продовженням «Північного потоку», передає «Європейська правда» з посиланням на заяву німецького регулятора.

Цього тижня Суд ЄС скасував рішення Єврокомісії від 28 жовтня 2016 року, яке дозволяло «Газпрому» постачати більше газу по газопроводу OPAL, таким чином обмеживши обсяги поставок для «Газпрому». Але російська компанія ігнорує вирок Cуду ЄС і не зменшує обсяги прокачування газу по OPAL.

Після рішення cуду «Газпром» зберіг право на використання 50% OPAL. Але за даними агентства «Інтерфакс», 29 жовтня газопровід OPAL був використаний на 95%, а труба «Північний потік» – на 104%, тобто його використання перевищило номінальний потенціал.

Bundesnetzagentur заявляє, що відповідно до рішення суду ЄС компанії-оператору заборонено брати участь в аукціоні на постачання по OPAL 16 вересня, а «Газпрому» заборонено користуватися цими потужностями для газового транзиту.

«За оцінкою федерального мережевого агентства, в розпорядженні «Газпрому» є альтернативні транспортні маршрути і точки поставок, щоб і далі забезпечувати свої зобов'язання з постачання в Євросоюз», – вважає регулятор.

«Якщо компанії продовжуватимуть порушувати правила, застосовані згідно з цим рішенням, або в майбутньому, Федеральне мережеве агентство може і буде накладати періодичні штрафи», – підкреслили в Bundesnetzagentur.

Тим часом на Росії заявили, що рішення Єврокомісії щодо OPAL вплине на газові переговори з Україною.

Нагадаємо, німецький регулятор виніс рішення, що «Газпром» повинен негайно вдвічі скоротити поставки газу по Opal.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті