Захворіло у світі
6,639,228
Померло у світі
391,261
Вилікувалось у світі
2,872,815
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
Держгеонадра реалізувала спецдозволів на видобуток корисних копалин на майже 500 млн грн

Держгеонадра реалізувала спецдозволів на видобуток корисних копалин на майже 500 млн грн

Вперше на відкритих аукціонах продали дозволи на геологічне вивчення покладів титанових та цирконієвих руд, а також на видобування графіту

Держгеонадра реалізувала спецдозволів на видобуток корисних копалин на майже 500 млн грн
Фото: pixabay.com

Покупці спецдозволів на видобуток корисних копалин на аукціонах в системі ProZorro заплатили 465,2 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Державної служби геології та надр.

Вперше на відкритих аукціонах продали дозволи на геологічне вивчення покладів титанових та цирконієвих руд, а також на видобування графіту.

«За всі лоти ведеться по-справжньому конкурентна боротьба. Наприклад, за одну з бурштинових ділянок переможець з-поміж шістьох учасників заплатив ціну в 22 рази вищу від стартової», – розповів голова Держгеонадр Олег Кирилюк на закритій зустрічі з членами бізнес-спільноти Energy Club.

Загалом серед рудних й нерудних корисних копалин зростання лотів склало понад 40 млн грн (зі 100 млн грн за 7 лотів до 143 млн грн). Продали на е-торгах 10 ділянок.

Рекордні ж надходження забезпечили нафтогазові аукціони: реалізовано 16 дозволів з початковою ціною 170,2 млн грн. При цьому загальна сума надходжень від продажу цих ділянок склала 322,2 млн грн.

В найближчі тижні Держгеонадра проведе ще кілька електронних аукціонів. Вже 16 вересня планують продати три ділянки вуглеводнів із початковою вартістю 55 млн грн. У кінці місяці відбудуться повторні торги на ще низку нафтогазових ділянок та чотири ділянки рудних та нерудних копалин.

«Спецдозволи і надалі мають продаватися на електронних торгах», – відмітив Кирилюк.

Держгеонадра ініціює продовження практики електронного продажу спецдозволів на корисні копалини. Вже підготований відповідний Проєкт постанови Кабінету міністрів («Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 року № 848»).

«На даний час проєкт постанови знаходиться на погодженні у Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища і ми просимо якомога швидше відреагувати на нього. Сподіваємось, все буде зроблено своєчасно, адже ми вже розпочали готувати нові ділянки для інвесторів, які будемо виставляти в 2020 році», – підсумував Кирилюк.

Нагадаємо: держава має інвестувати близько 20-30 млн грн для проведення геологічного вивчення ділянок задля легалізації видобутку бурштину і подальшого продажу спецдозволів на електронних аукціонах. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті