Держгеонадра реалізувала спецдозволів на видобуток корисних копалин на майже 500 млн грн
Вперше на відкритих аукціонах продали дозволи на геологічне вивчення покладів титанових та цирконієвих руд, а також на видобування графіту

Покупці спецдозволів на видобуток корисних копалин на аукціонах в системі ProZorro заплатили 465,2 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Державної служби геології та надр.
Вперше на відкритих аукціонах продали дозволи на геологічне вивчення покладів титанових та цирконієвих руд, а також на видобування графіту.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«За всі лоти ведеться по-справжньому конкурентна боротьба. Наприклад, за одну з бурштинових ділянок переможець з-поміж шістьох учасників заплатив ціну в 22 рази вищу від стартової», – розповів голова Держгеонадр Олег Кирилюк на закритій зустрічі з членами бізнес-спільноти Energy Club.
Загалом серед рудних й нерудних корисних копалин зростання лотів склало понад 40 млн грн (зі 100 млн грн за 7 лотів до 143 млн грн). Продали на е-торгах 10 ділянок.
Рекордні ж надходження забезпечили нафтогазові аукціони: реалізовано 16 дозволів з початковою ціною 170,2 млн грн. При цьому загальна сума надходжень від продажу цих ділянок склала 322,2 млн грн.
В найближчі тижні Держгеонадра проведе ще кілька електронних аукціонів. Вже 16 вересня планують продати три ділянки вуглеводнів із початковою вартістю 55 млн грн. У кінці місяці відбудуться повторні торги на ще низку нафтогазових ділянок та чотири ділянки рудних та нерудних копалин.
«Спецдозволи і надалі мають продаватися на електронних торгах», – відмітив Кирилюк.
Держгеонадра ініціює продовження практики електронного продажу спецдозволів на корисні копалини. Вже підготований відповідний Проєкт постанови Кабінету міністрів («Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 року № 848»).
«На даний час проєкт постанови знаходиться на погодженні у Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища і ми просимо якомога швидше відреагувати на нього. Сподіваємось, все буде зроблено своєчасно, адже ми вже розпочали готувати нові ділянки для інвесторів, які будемо виставляти в 2020 році», – підсумував Кирилюк.
Нагадаємо: держава має інвестувати близько 20-30 млн грн для проведення геологічного вивчення ділянок задля легалізації видобутку бурштину і подальшого продажу спецдозволів на електронних аукціонах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.