Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
723,740 осіб
Померло у світі
34,018 осіб
Вилікувалось у світі
152,042 особи
Захворіло в Україні
480 осіб
Померло в Україні
11 осіб
Вилікувалось в Україні
6 осіб
Легалізація видобутку бурштину потребує 20-30 млн грн інвестицій – Держгеонадра

Легалізація видобутку бурштину потребує 20-30 млн грн інвестицій – Держгеонадра

Проведення електронних торгів – єдиний дієвий антикорупційний і прозорий шлях отримання прав на видобування бурштину

Легалізація видобутку бурштину потребує 20-30 млн грн інвестицій – Держгеонадра
Фото: pixabay.com

Держава має інвестувати близько 20-30 млн грн для проведення геологічного вивчення ділянок задля легалізації видобутку бурштину і подальшого продажу спецдозволів на електронних аукціонах. Про це повідомляє прес-служба Державної служби геології та надр.

«Держгеонадра вбачає шлях врегулювання проблем з видобутку бурштину у збільшенні проведень геологічного вивчення ділянок для надання у законний спосіб прав на видобування бурштину. Тільки для пошуку нових бурштинових ділянок для надрокористувачів потрібно виділити близько 20-30 млн грн. Це виключно на виконання геологічних робіт. Тобто, проведені розвідування і вивчені нові ділянки ми можемо запропонувати інвесторам – потенційним надрокористувачам на електронних торгах», – сказав голова Держгеонадр Олег Кирилюк під час робочої наради під головуванням президента Володимира Зеленського.

За його словами, проведення електронних торгів – це єдиний дієвий антикорупційний і прозорий шлях отримання прав на видобування не тільки бурштину, а будь-якої корисної копалини.

Керівник Держгеонадр також наголосив, що від продажу спеціальних дозволів на користування бурштиновими надрами держава отримає поповнення бюджету.

«Збільшення виданих спецдозволів на видобуток – це легалізація ринку. І найважливіше – це посилення кримінальної відповідальності по всій країні і по всім видам корисних копалин за незаконний видобуток, піску, вугілля і т.д.», – додав Кирилюк.

Президент Зеленський в рамках наради заявив, що масштаби незаконного видобутку бурштину в Україні набули характеру війни кримінальних авторитетів з державою під прикриттям силових органів.

Раніше Mind писав, що за словами Зеленського незаконний видобуток бурштину набув масштаби екологічного лиха. Він звинуватив у сприянні злочинцям місцеву поліцію, СБУ і прокуратуру.

За підсумками наради щодо незаконного видобутку бурштину Зеленський звернувся до Князева з вимогою звільнити керівників районних управлінь Національної поліції у Рівненській області.

Під час візиту на Житомирщину глава держави порадив низці правоохоронців написати заяви про відставку через низьку якість  боротьби із незаконним видобутком бурштину, а бурштиновим «піратам» порадив пакувати валізи і тікати до інших країн. До цього, Новий голова Житомирької обласної державної адіміністрації Віталій Бунечко оголосив про намір провести аудит господарської діяльності лісових господарств області.

Детальніше про кадрові рішення задля оптимізації видобування бурштину читайте у матеріалі Mind «Бурштиновий рейд, або Нова кадрова політика Зе: хто не сховався, я не винен».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію