Ізраїльтяни вперше повторно обирають Кнесет

Ізраїльтяни вперше повторно обирають Кнесет

Ці парламентські вибори стануть вирішальними для прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху

Ізраїльтяни вперше повторно обирають Кнесет
фото www.flickr.com/photos/[email protected]

В Ізраїлі розпочалися перші з моменту проголошення держави Ізраїль повторні парламентські вибори. У вівторок, 17 вересня, о 7:00 за місцевим часом відкрилося більш ніж 11 000 виборчих дільниць, що працюватимуть до 22:00, передає DW.

На цих виборах зможуть проголосувати понад 6,3 млн наділених правом голосу громадян.

Перші прогнози щодо результатів виборів очікуються після закриття виборчих дільниць.

Проведені нещодавно опитування показували, що партія чинного прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху «Лікуд» набирає 32 місця у Кнесеті. Таку саму кількість мандатів у ізраїльському законодавчому органі соціологи прогнозують і для головного конкурента Нетаньяху та його політсили – центристського блоку партій !Кахоль-Лаван» ( «Біло-блакитні») на чолі з колишнім керівником генштабу ізраїльської армії Бені Ганцом.

На тлі такого розкладу сил вирішальне слово щодо формування майбутньої урядової коаліції матиме лідер партії «Наш дім Ізраїль» Авігдор Ліберман, який з 2016 по 2018 рік був міністром оборони Ізраїлю в одному з попередніх урядів на чолі з Нетаньяху. Соціологи прогнозують, що політсила Лібермана матиме в новому Кнесеті не менше 10 місць.

Після виборів президент Ізраїлю Реувен Рівлін має доручити формування урядової коаліції одному з депутатів Кнесету. Зазвичай таке доручення отримує голова найпотужнішої політичної сили. На формування урядової коаліції дається чотири тижні, але можливе також подовження цього терміну ще на два тижні.

Нинішнє голосування – вирішальне для 69-річного Біньяміна Нетаньяху. Він заплямував свою репутацію кількома скандалами, в тому числі й корупційними. Раніше в прокуратурі Ізраїлю заявили про намір висунути проти нього звинувачення в корупції та в кількох інших правопорушеннях.

Оглядачі припускають, що в разі своєї перемоги Нетаньяху намагатиметься за допомогою Кнесету гарантувати собі імунітет проти кримінального переслідування.

Після попередніх парламентських виборів у квітні цього року Нетаньяху не зміг у відведений йому законом термін домовитися про створення коаліції з іншими партіями, тож Кнесет довелося розпустити й призначити повторне голосування на 17 вересня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло