«Нафтогаз» законтрактував близько 450 млн куб.м газу у міжнародного трейдера

«Нафтогаз» законтрактував близько 450 млн куб.м газу у міжнародного трейдера

Його поставка очікується у І півріччі 2020 року

«Нафтогаз» законтрактував близько 450 млн куб.м газу у міжнародного трейдера
Фото: УНІАН

«Нафтогаз» законтрактував у міжнародного трейдера близько 450 млн куб. м газу з поставкою в I кварталі 2020 року. Про це повідомляє прес-служба «Нафтогазу».

«НАК «Нафтогаз України» підписав угоду з великим міжнародним трейдером на гарантовані фізичні поставки близько 450 млн куб. м газу в I кварталі 2020 року», – йдеться в повідомленні.

За словами директора з інтегрованого газового бізнесу «Нафтогазу» Андрія Фаворова, завдяки розвиненості європейського ринку газу та попри ризики переривання транзиту газу Росією взимку, «ми вже сьогодні законтрактували необхідні нам обсяги з фізичною поставкою в I кварталі наступного року».

Він повідомив, що «Нафтогазом» було вжито низку необхідних заходів в рамках підготовки до опалювального сезону.

«Ми провели якісну підготовку до опалювального сезону, закачали додаткові обсяги газу до сховищ, підготували систему до роботи без транзиту, законтрактували фізичні поставки газу, які не залежать від дій «Газпрому». Це дозволяє нам бути впевненими у тому, що зимою в Україні буде тепло, щоб не робили наші північні колеги», – повідомляє він.

Фаворов додав, що «Нафтогаз» розглядає ще декілька пропозицій великих європейських трейдерів щодо поставок газу після нового року і скористається ними у разі комерційної доцільності.

Як повідомляв Mind 8 вересня, запаси газу в підземних сховищах досягли максимуму за 7 років. Рівень запасів виріс до 18,7 млрд куб. м.

Раніше глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв повідомив, що компанія хоче закачати додаткові обсяги газу в ПСГ України на випадок припинення російським «Газпромом» транзиту газу територією країни після 2019 року. Увійти в наступний опалювальний сезон Україна планує з запасами близько 20 млрд куб. м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті