Вінницька міська рада інвестує понад 35 млн грн у створення індустріальних парків

Вінницька міська рада інвестує понад 35 млн грн у створення індустріальних парків

Іноземні інвестиції в індустріальне будівництво можуть перевищити $3,5 – 4 млрд щорічно

Вінницька міська рада інвестує понад 35 млн грн у створення індустріальних парків
Фото: pixabay.com

Вінницька міська рада інвестує понад 35 млн грн у 2019 році в облаштування території індустріальних парків на роботи з будівництва дороги, прокладання мереж водопостачання та водовідведення, проєктних робіт з будівництва внутрішнього газопроводу та  будівництва лінії електропередачі.  Про це йдеться у прес-релізі «Українського клубу нерухомості» (URE Club).

Директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян розповів, що мова йде про 2 проекти в Вінниці: «Вінницький індустріальний парк» площею 35,7 га та «Вінницький кластер холодильного машинобудування» площею понад 19,2 га. 

 «Пріоритетними для розміщення галузями у «Вінницькому індустріальному парку» є підприємства з новітніми технологіями з виробництва харчових продуктів, напоїв, одягу, машинобудування, а також об’єктів логістики та сервісного обслуговування тощо», – сказав він.

Віталій Погосян також розповів, що ініціаторами створення «Вінницького кластеру холодильного машинобудування» є Вінницька міська рада та ПрАТ «Українська пивна компанія», що входить до складу холдингу UBC Group. 

Концепція індустріального парку передбачає залучення партнерів заводу з виробництва холодильного обладнання: постачальників комплектуючих з теплообмінного обладнання, випарників і конденсаторів, компресорів та систем управління тощо. Планується, що на території індустріального парку буде створено повноцінний комплекс з виробництва холодильного обладнання», – відзначив Погосян.

За його прогнозами, реалізація цих проєктів, після виходу на повну потужність, дасть змогу створити щонайменше 1500 робочих місць, а надходження до бюджетів всіх рівнів щороку перевищуватимуть 100 млн грн.

Створення індустріальних парків, на думку фахівця, сприятиме залученню інвестицій в економіку міста, забезпечить сприятливі умови для функціонування та розвитку промислових підприємств. 

«Індустріальні парки здатні значно поліпшити інвестиційний імідж міста та країни, забезпечити економічний розвиток та підвищити конкурентоспроможність території, дають поштовх до розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури», – підсумував Погосян.

На кінець 2018 року в Україні налічувалося 35 зареєстрованих індустріальних парків, що в 2,5 рази більше за показники 2014 року.

На погляд керівника департаменту ринків капіталу CBRE Ukraine Ярослава Горбушка, за умови збільшення фінансування індустріальних та промислових парків Державним фондом регіонального розвитку (ДФРР) та залучення приватного інвестування, їхня кількість зростатиме, що дасть змогу Україні конкурувати з такими країнами, як Словаччина та Угорщина за можливість стати одним із центрів Східної Європи з розвитку індустріального будівництва. 

Експерт зазначив, що сьогодні на ринку спостерігається попит на логістичні комплекси, у зв’язку із розвитком e-commerce та зростаючою потребою на оренду площ логістичними операторами. В той же час число заводів залишається незначним. 

«Деякі з них можуть бути реконструйовані, переформатовані відповідно до сучасних потреб. Переважно старі заводи знаходяться в орендній власності, а їхні потужності часто використовуються лише частково – на площі лише 1000-2000 м. кв.», – зауважив Горбушко.

Експерт звернув увагу на те, що сьогодні в світі найбільш перспективними сегментами індустріального будівництва є машинобудування, хімічна промисловість, сегмент медичних та біотехнологій, ІТ та телекомунікацій, а також сфера продукування сучасних будматеріалів. 

В той же час в Україні на достатньому рівні представлені лише кілька із них: сфера автомобілебудування, машинобудування та заводи із виготовлення будівельних матеріалів. 

«Наразі, перспективними сегментами індустріального будівництва з огляду на географічне розташування є центральні області України, зокрема Київська та Дніпропетровська, де трудовий ринок забезпечений кваліфікованою робочою силою за рахунок щільності населення у даних регіонах», – сказав він.

Посилаючись на дані Держстату, голова ради директорів Конфедерації будівельників України Олександр Ротов, звернув увагу на те, що за 6 місяців 2019 року в Україні розпочато будівництво майже 400 000 м. кв. об’єктів промислової та складської нерухомості, в той же час нові житлові проєкти складають понад 5,6 млрд м. кв. Таким чином, співвідношення об’єктів індустріального будівництва і житла зберігаються на рівні 2018 року і становлять 1:12.

За 7 місяців 2019 року обсяг будівельних робіт склав майже 82 млрд грн при цьому в будівлі промислової та складської нерухомості інвестовано 6,4 млрд грн, а в комплексні промислові споруди вкладено 18,7 млрд грн.

На думку фахівця, найсучасніший спосіб створення промислових об’єктів – це індустріальні парки. Проте, на його погляд, для розвитку цього сегменту індустріального будівництва, в Україні недостатньо пільг та стимулів.

«Наша спільна мета з новим складом Верховної Ради та уряду – досягти більш ефективних умов для індустріальних парків задля стимулювання як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій в створення нових виробництв», – підкреслив він.

В свою чергу співзасновниця «Українського клубу нерухомості» Ольга Соловей відзначила, що лише від реалізації проєктів зі створення індустріальних парків щорічно Україна може отримати до $2 млрд прямих іноземних інвестицій. 

За її словами, ініціатива зі створення індустріальних парків цілком залежить від державних ініціатив. 

«Індустріальний парк – це бізнес в нерухомості. Держава, в тому числі й місцева влада, повинні створити необхідні умови та надати потенційним інвесторам необхідні гарантії, а також цілу низку преференцій в питаннях, наприклад, отримання дозвільної документації на будівництво тощо», – розповіла Ольга Соловей.

Окрім цього, на думку фахівчині, ще понад $1,5 млрд можна отримати з реалізації інфраструктурних проєктів.

«Іноземні інвестиції в індустріальне будівництво можуть перевищити $3,5 – 4 млрд щорічно. Саме розвиток індустріального будівництва може стати рушієм до економічного зростання країни», – підсумувала Соловей.

Нагадаємо: нещодавно парламент ухвалив у першому читанні проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло