ДФС оштрафувала «дочку» провайдера Triolan на 3,7 млрд грн

ДФС оштрафувала «дочку» провайдера Triolan на 3,7 млрд грн

Суд відмовився скасовувати штраф

ДФС оштрафувала «дочку» провайдера Triolan на 3,7 млрд грн
фото www.flickr.com/photos/122273373@N05

Головне управління Державної фіскальної служби в Києві оштрафувало дочірню компанію провайдера Triolan за порушення при веденні касових операцій на 3,7 млрд грн. Про це свідчить рішення Окружного адміністративного суду Києва від 9 вересня, передає Finbalance.

9 вересня Окружний адмінсуд Києва відмовився задовольнити позов ТОВ «Тріолан.Мані» до Головного управління ДФС у Києві (в справі №640/6511/19) про скасування податкового повідомлення-рішення №0016951409 від 5 квітня 2019 року, яким до позивача за порушення Положення про ведення касових операцій в нацвалюті застосовано штраф на 3,7 млрд грн.

Згідно з судовими матеріалами, компанія-позивач здійснювала переказ коштів у нацвалюті через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС) без використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

За результатами податкової перевірки, проведеної 1 березня 2019 року, було встановлено, що в період з 1 січня 2016 року по 22 лютого 2019 року використовувалися 234 відповідних ПТКС, обсяг операцій з приймання готівки склав 738,6 млн грн. І хоча готівкові кошти здавалися в банк, проте вони «в касовій книзі не відображені, прибуткові касові ордери та видаткові касові ордери на вищевказану суму не складалися, та як наслідок зазначену суму коштів не оприбутковано».

З огляду на це, фіскали на підставі Указу президента «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» (був скасований у червні-2019, – ред.) наклали штраф на ТОВ «Тріолан.Мані» в розмірі 3,7 млрд грн.

Суд констатував, що відповідно до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», при наданні відповідних фінпослуг РРО мали використовуватися, а відповідно мало місце «порушення підприємством позивача дотримання порядку здійснення розрахункових операцій».

Своє чергою «Тріолан.Мані» вказувало, що ні Закон «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», ні Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, затверджене Постановою правління НБУ №80 від 17 серпня 2017 року, не містять вимог щодо застосування РРО під час здійснення діяльності з переказу коштів.

Однак суд не прийняв цей аргумент, оскільки «вказані нормативно-правові акти регулюють зовсім інші правовідносини і жодним чином не впливають на регулювання правовідносин щодо податкового обліку обігу коштів».

«Позивач був зобов`язаний здійснювати облік готівки в касовій книзі на повну суму її фактичних надходжень (до ПТКС) на підставі прибуткових касових ордерів, чого позивачем на власний розсуд зроблено не було», – підкреслив суд.

У держреєстрі засновниками ТОВ «Тріолан.Мані» вказані Сергій Міщенко та Світлана Остапенко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті