Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Прокуратура Іспанії допускає арешт російського олігарха Фрідмана

Прокуратура Іспанії допускає арешт російського олігарха Фрідмана

Прокурори наполягають на особистій присутності Фрідмана на допитах, оскільки не виключають, що його може бути взято під арешт

Прокуратура Іспанії допускає арешт російського олігарха Фрідмана
олігарх Михайло Фрідман
фото Wikipedia

Спеціальна антикорупційна прокуратура Іспанії направила у вівторок, 17 вересня, лист до Національної судової палати (НСП), в якому наполягає на особистій явці російського олігарха Михайла Фрідмана на допит, призначений на 7 жовтня.

У документі, адресованому судді НСП Мануелю Гарсія Кастельон, копія якого є у DW, необхідність особистої явки росіянина пояснюється тим, що за підсумками допиту прокуратура, можливо, зажадає помістити Фрідмана під варту на весь час розслідування. В якості альтернативної заходи прокуратура не виключає також арешт з можливістю звільнення на час слідства під заставу і з умовою не залишати територію Іспанії.

Хоча справа проти Фрідмана було порушено ще на початку серпня, про можливість його арешту прокуратура заявила вперше.

Цьому передувало звернення росіянина в Національну судову палату Іспанії, в якому він просив провести допит у відеоконференції з Лондона, де він проживає. Своє прохання Фрідман мотивував майбутньою офтальмологічною операцією і рекомендацією лікарів не літати літаками. У зв'язку з цим НСП запитала думку прокуратури.

Наполягаючи на неприпустимості заочного допиту, прокуратура нагадала, що суддя приймає рішення про явку або неявку підозрюваного на допит у зв'язку з хворобою лише на підставі судово-медичної експертизи, результати якої Фрідман не надав.

Мільярдер підозрюється в незаконному привласненні іспанської корпорації ZED WorldWide, що діє у сфері високих технологій. Він переслідується відразу за кількома статтями КК Іспанії, в числі яких «каране банкрутство», «корупція в середовищі юридичних осіб», «махінації з метою зміни цін» і «нелояльне адміністрування».

Будучи з 2008 року провідним партнером Zed WorldWide, яка оцінювалась в півтора мільярда євро, Фрідман, як стверджує прокуратура, діючи через своїх уповноважених, сприяв її руйнуванню. Після банкрутства Zed WorldWide в 2016 році він придбав корпорацію за 20 мільйонів євро. В результаті інші інвестори, в тому числі іспанська держава, понесли великі втрати. Адвокати Фрідмана заперечують ці звинувачення на підставі того, що Фрідман особисто не фігурував в угодах.

Тим часом іспанське економічне видання Ecobolsa стверджує, що в ході свого останнього придбання в Іспанії – мережі магазинів DIA – Фрідман застосував ту ж схему, що і у випадку з Zed WorldWide. У 2018 році олігарх купив 29% акцій цього підприємства за ціною близько чотирьох євро за акцію. Це дозволило його представникам брати участь в адмініструванні DIA. За наступні 12 місяців акції DIA подешевшали на 89,3%, і Фрідман збільшив свою присутність в підприємстві до 68%, скупивши акції по 67 центів за штуку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті