Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
ЄК готує заходи для боротьби з російською дезінформацією

ЄК готує заходи для боротьби з російською дезінформацією

Експерти вважають, що у порівнянні з минулим роком обсяг дезінформації з прокремлівських джерел збільшився вдвічі

ЄК готує заходи для боротьби з російською дезінформацією
фото www.flickr.com/photos/146269332@N03

Європейська комісія до кінця жовтня підготує доповідь, в якій запропонує пакет заходів з протидії Євросоюзом дезінформації, що надходить ззовні. Про це повідомив європейський комісар з питань безпеки Джуліан Кінг, передає «Інтерфакс».

«Цей кодекс не буде мати нічого спільного з цензурою, нічого спільного зі створенням «міністерства правди». Мова не йде про те, щоб вказувати, які діячі політичної опозиції хороші, а які погані. Йдеться лише про те, щоб висвітлити політичні дебати, забезпечити систему транспарентності», – заявив він під час сесії Європарламенту на тему «Іноземне втручання в європейський і національний демократичні процеси і дезінформація».

За його твердженням, «обсяг дезінформації з прокремлівських джерел» збільшився вдвічі порівняно з тим, що було рік тому. ЄК готує ряд заходів, які складуть «кодекс поведінки» ЄС з протидії дезінформації.

Кінг повідомив, що будуть запропоновані законодавчі акти про політичну рекламу і чіткі правила фінансування політичних партій. Буде посилена координація країн Союзу в реагуванні на дезінформацію і кібератаки.

Депутати парламентської більшості в своїх виступах стверджували, що головне джерело дезінформації і втручання в європейський демократичний процес – це Росія, а також Китай, Іран «і інші авторитарні режими» і навіть «реакційні сили США».

У свою чергу представники крайніх правих, націоналістичних і популістських партій закликали не шукати зовнішнього ворога в особі Росії та заявляли, що причина їх успіхів на виборах – не «російське фінансування», а зміна настроїв в європейському суспільстві.

Спочатку планувалося за підсумками дебатів уже в четвер ухвалити відповідну резолюцію Європарламенту, але потім голосування по ній перенесено на жовтневу сесію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті