ВР ухвалила закон про скорочення переліку господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню

ВР ухвалила закон про скорочення переліку господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню

Закон має запровадити просте започаткування господарської діяльності у сфері телекомунікації

ВР ухвалила закон про скорочення переліку господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» (1050). За таке рішення проголосували – 349 депутатів,  протии – 0, утримались – 0, не голосували – 54 народних обранців, передає кореспондент Mind.

 «17 вересня на своєму вечірньому засідання комітет з питань цифрової трансформації розглянув законопроект №1050. Він народних депутатів надійшло 16 правок та пропозицій до законопроекту. На засіданні комітету 13 правок було враховано, одна – врахована редакційно», – зазначив, заступник голови комітету ВР з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко,

Він також зауважив, що ухвалення змін, що містяться в законопроєкті, «дозволить запровадити простий та дієвий механізм започаткування діяльності для суб’єктів господарювання, які бажають здійснювати діяльність у сфері телекомунікації, а також наблизить законодавство України до законодавства ЄС».  

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що проєктом закону пропонується замінити ліцензування видів діяльності у сфері телекомунікації на надання повідомлення суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері телекомунікацій, про початок провадження діяльності.

Також варто додати, що даний законопроєкт був ухвалений парламентом в першому читанні 10 вересня 2019 року. Тоді ж було ухвалене рішення про скорочену процедуру його підготовки до розгляду у другому читанні. 

Нагадаємо, під час засідання 18 вересня 2019 року парламенту ухвалив в цілому  закон «Про Вищий антикорупційний суд», який має позбавити ВАКС необхідності займатися розглядом дрібних судових справ.

Також Рада ухвалила зміни до КПК щодо зменшення тиску на бізнес. Цей закон виключає з КПК статтю 205 – «Фіктивне підприємництво».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті