Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Парламент ухвалив закон «Про Вищий антикорупційний суд»

Парламент ухвалив закон «Про Вищий антикорупційний суд»

Він має позбавити ВАКС необхідності займатися розглядом дрібних судових справ

Цей матеріал також доступний російською
Парламент ухвалив закон «Про Вищий антикорупційний суд»
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив в другому читанні та в цілому проект закону про внесення зміни до закону «Про Вищий антикорупційний суд» (щодо початку роботи суду) (друге читання із скороченням строку підготовки) (1025). За таке рішення проголосували 323 депутати, проти – 5, утримались -13, не голосували – 63 депутати, передає кореспондент Mind.

Як зазначила голова комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська, цей законопроект має розблокувати роботу ВАКС і дозволить антикорупційному суду сфокусуватися виключно на справах високопосадової корупції. За її словами, без цього законопроекту ВАКС може виявитися заблокованим «тисячами дрібних справ і люди просто не отримають справедливості».

Красносільска також повідомила, що комітет отримав до цього законопроекту 16 поправок, з яких п’ять були відкликані авторами і 11 – були враховані та мають «суто технічний характер».

«Ми насправді дублюємо в Кримінально-процесуальний Кодекс ті норми, які були ухвалені в законопроекті в першому читанні, впорядковуємо питання строків набрання чинності цим законом», – зазначила Красносільська.

Нагадаємо, що даний законопроект було ухвалено Верховною Радою за основу в першому читанні 10 вересня 2019 року.

Як повідомляв Mind, 5 вересня 2019 року  Вищий антикорупційний суд України почав роботу. Президент Володимир Зеленський пообіцяв тоді, що судді не займатимуться дрібними справами, а боротимуться із ТОП-корупцією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті