Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Трамп хоче заборонити Каліфорнії посилювати вимоги до екологічності транспорту

Трамп хоче заборонити Каліфорнії посилювати вимоги до екологічності транспорту

Свого часу Барак Обама надав штату можливість встановлювати власні норми викидів

Трамп хоче заборонити Каліфорнії посилювати вимоги до екологічності транспорту
фото DR

Адміністрація президента США Дональда Трампа збирається скасувати право Каліфорнії встановлювати власні норми викидів автомобілів, які більш жорсткі, ніж загалом у США, передає Financial Times, на яку посилається Коммерсант.

Про те, що влада США готує такий крок, заявив у вівторок, 17 вересня, т.в.о. керівника Агентства охорони навколишнього середовища США (EPA) Ендрю Уілер.

«Ми підтримуємо федералізм і роль штатів, але федералізм не означає, що один штат може диктувати стандарти всій нації», – зазначив Уілер.

У 2013 році Барак Обама дав Каліфорнії спеціальне право встановлювати власні норми викидів. Крім того, Обама ввів і загальнонаціональні норми, відповідно до яких щорічно рівень допустимих викидів повинен знижуватися на 5%.

Проте Дональд Трамп не раз критикував це рішення і висловлював намір відмовитися від такого варіанту, заморозивши допустимий рівень викидів до 2026 року на рівні 2020-го. Влада Каліфорнії при цьому збирається дотримуватися попереднього, набагато більш жорсткого варіанту.

Очікується, що адміністрація президента оголосить про рішення вже в середу. Якщо Каліфорнії дійсно буде заборонено встановлювати власні норми, місцева влада буде боротися проти цього рішення.

«Каліфорнія продовжить свій рух до більш чистого майбутнього. Ми готові захищати наші стандарти, які зроблять цю обіцянку реальністю», – заявив генпрокурор Каліфорнії Хав'єр Бесерра.

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом також заявив, що влада штату буде боротися і захищати свої стандарти чистих автомобілів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті