Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Сервери ДП «Інформаційні судові системи» використовувались для майнінгу криптовалют – СБУ

Сервери ДП «Інформаційні судові системи» використовувались для майнінгу криптовалют – СБУ

Дії службовців завдали значних збитків державному бюджету України, вважають експерти

Сервери ДП «Інформаційні судові системи» використовувались для майнінгу криптовалют – СБУ
фото ssu.gov.ua

Служба безпеки України викрила посадових осіб держпідприємства «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації (ДП «ІСС») на використанні шкідливого програмного забезпечення при забезпеченні функціонування інформаційних систем судових органів. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Оперативники спецслужби виявили, зафіксували та підтвердили матеріалами експертиз факти незаконного використання чиновниками держпідприємства шкідливого програмного забезпечення з функцією негласного отримання інформації.

За попередніми висновками експертів, дії службовців завдали значних збитків державному бюджету України.

«Під час проведення санкціонованих слідчих дій за місцями проживання зловмисників правоохоронці отримали вичерпну доказову базу протиправної діяльності, зокрема, виявили встановлене на персональних комп’ютерах шкідливе програмне забезпечення», – повідомляє прес-центр.

У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 359, ч. 1 ст. 361 та ст. 361-1 Кримінального кодексу України двом фігурантам справи оголошено про підозри. Наразі тривають слідчі дії.

Нагадаємо: у серпні стало відомо, що посадові особи «Южноукраїнської атомної електростанції» в режимному приміщені станції несанкціоновано розмістили комп`ютерне обладнання з підключенням до мережі Інтернет, яке використовувалось для майнінгу криптовалюти. Через підключення техніки до мережі сталось розголошення відомостей щодо фізичного захисту станції, які становлять державну таємницю. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті