Гончарук: ринок землі має запрацювати в Україні з жовтня 2020 року
Для цього потрібно дозволити купувати землю і надати відповідний фінансовий ресурс малим та середнім господарствам

Пропонована владою модель відкриття ринку землі буде запроваджена з 1 жовтня 2020 року. Про це під час зустрічі з аграріями заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук, передає кореспондент Mind.
«Ми відкриваємо ринок землі не одразу тому що до цього потрібно підготуватися. Відверто скажу, що ми думали зробити це з 1 липня наступного року, проте проконсультувалися з людьми, які обробляють землю і вони сказали, що це не дуже добра ідея – робити це влітку. Тому зараз та модель, яку ми пропонуємо, передбачає відкриття ринку з 1 жовтня наступного року», – сказав прем’єр.
Він зазначив, що держава гарантуватиме права тим орендарям, які зараз орендують землю, купити земельну ділянку в першу чергу. При тому, за словами Гончарука, купити землю буде мати можливість лише український громадянин, або українська компанія «для того щоб ми чітко розуміли, що власник знаходиться в українській юрисдикції».
Гончарук підкреслив, що на продаж мають бути виставлені земельні ділянки державної та комунальної власності, а сам продаж такої землі відбуватиметься на публічних і прозорих торгах.
«За цей рік нам треба зробити дві важливі речі: по-перше, нам потрібно попрацювати для того, щоб ставка по кредитах стала значно меншою і ми для цього вже працюємо з Національним банком… Я розраховую що наступного літа, осені наступного року, кредитування в гривні на той момент буде 11-12% доступне в банках. Ми розуміємо як це зробити… Це є абсолютно реальним, але звичайно, треба уряду попрацювати… Але й цього не достатньо. Ми подивимося на те, скільки реально коштуватиме ресурс для великої компанії, яка має можливість залучати гроші з-за кордону, оцінимо цей відсоток і надамо на тих самих умовах фермеру, дрібному і маленькому господарству кредит, тобто компенсацію ставки до того розміру, щоб ви могли конкурувати з купівлею землі», – сказав Гончарук.
Він підкреслив, що «якщо ці інструменти не запрацюють, ринок землі, звичайно, не може бути запущений», тому «за цей рік ми маємо… надати можливість купувати землю, … і надати фінансовий ресурс середнім і малим господарствам для того, щоб вони могли це реалізувати».
На думку Гончарука, якщо цього не зробити, необхідний ефект для економічного зростання не буде досягнутий, «а ми розраховуємо, що внаслідок запуску земельної реформи, українська економіка зростатиме додатково мінімум ще на 2%».
Раніше Mind писав, що за словами президента Володимира Зеленського, земельна реформа передбачає продаж та купівлю землі лише українцями. Страшилки про скуповування української землі іноземцями – це маячня, перегонаний Зеленський.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].